W tej części Serwisu zamierzamy testować i oceniać produkty firm mających swoją siedzibę na Mazowszu. Poprzez testy chcielibyśmy przybliżyć je naszym czytelnikom. Testy redakcyjne będą prowadzone z pozycji zwykłego użytkownika. Skupimy się na obsłudze oraz poziomie wygody i satysfakcji jaka płynie z użytkowania danego produktu bez wgryzania się w skomplikowane kwestie techniczne. Postaramy się podawać proste, praktyczne i przydatne informacje, które być może pomogą w podjęciu zakupowej decyzji.   

telewizor
Kruger&Matz

Warszawa

Pierwszym naszym pomysłem, jest znalezienie niewielkiego telewizora do sypialni.

 

O wyborze marki zdecydował fakt, że jest to firma z Mazowsza. 

Marka Kruger&Matz pojawiła się na polskim rynku w roku 2010. Na swojej stronie firma Kruger&Matz podaje, że wprowadza do oferty wyjątkowe i dostępne dla każdego produkty. Chwalą się też nagrodami, jakie otrzymali na przestrzeni ostatnich lat.

Postanowiliśmy więc sprawdzić jak sprawuje się jeden z oferowanych produktów.

 

Zgodnie z pierwotnym założeniem miał to być niewielki telewizor do sypialni.

Padło na: Telewizor 40" smart TV KM0240FHD-S5

  • Wi-Fi,
  • Netflix, YouTube, Amazon Prime Video,
  • Ekran 1920x1080 px Full HD,
  • Podświetlenie DLED,
  • Tuner cyfrowy DVB-S2/S/T2/T/C,
  • Obsługa kodeka H.265/HEVC,
  • Obsługa HbbTV 2.0.2,
  • 2x USB, 2x HDMI, SPDIF (coaxial), wyjście liniowe 3,5 mm, RJ-45,

 

Zakup

Testowany telewizor, cenowo okazał się być przystępny, w zależności od sklepu ceny wahały się od ok 1150 zł do 1250 czyli sporo tańszy od popularnych markowych telewizorów. W firmowym internetowym sklepie Kruger&Matz trzeba wydać 1199 zł. 


Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie po wypakowaniu telewizora bardzo pozytywne. Lekki i ładny. Cienkie ramki boczne i górna (ok 1 cm) oraz dolna (ok 2 cm) nadają telewizorowi nowoczesny wygląd nieodbiegający od markowych telewizorów.

Przykręcane nóżki są ustawione względem siebie pod kątem i przyzwoicie stabilizują TV. Rozstaw nóżek to ok 80 cm.

telewizor

Stojąc przodem do TV po prawej stronie z tyłu znajdziemy gniazda: 2x USB, 2x HDMI, SPDIF (coaxial), wyjście liniowe 3,5 mm, RJ-45

tv

 

Pierwsze uruchomienie: telewizor uruchomił się szybko, niecałe 10 sekund trwało pierwsze załadowanie się systemu.

Konfiguracja Wi-Fi przebiegła bez problemu – telewizor od routera dzieliło ok 8 m w linii prostej i dwie działowe ściany. (wcześniej kilka urządzeń nie radziło sobie z tą odległością i ścianami, rwało połączenie)

 

Telewizor działa pod kontrolą Linuxa.

System telewizora (Linux) jest zamknięty i możemy skorzystać tylko z tego co jest firmowo wgrane. Z najbardziej nas interesujących aplikacji jest Netflix, PRIME VIDEO I YouTube. Wszystkie działały bez problemu, chociaż na Prime Video odnotowałem lekkie opóźnienie reakcji telewizora na pilota (przycisk - reakcja telewizora). Nie wiem z czego to wynika, może z odległości routera od telewizora?  Na dłuższa metę jednak to nie przeszkadzało.

Niestety nie ma wgranej aplikacji HBO MAX ale na szczęście telewizor jest wyposażony w funkcję Wi-Fi display, która pozwala na bezprzewodowe strumieniowanie treści z urządzenia mobilnego wprost na ekran telewizora. 

 

Telewizor daje użytkownikowi sporo możliwości dostosowania ciepła wyświetlanych barw, zdefiniowania ustawień kontrastu, jasności i ostrości. Do tego dochodzą ustawienia dźwięku. Głośniki mają według specyfikacji po 8W i jak na niewielki telewizor działają zaskakująco dobrze. Są głośne, grają wyraźnie bez zakłóceń, wielu osobom w sypialni lub małym pokoju w zupełności wystarczą. Mnie brakowało basów dlatego postanowiłem puścić głos przez wieżę. Wieże podłączyłem przez gniazdo słuchawkowe.

 

Wrażenia z oglądania

Telewizor daje sporo radości. Ekran 1920x1080 px Full HD robi swoje. Telewizję ogląda się bardzo dobrze. Naprawdę ciężko przyczepić się do czegoś. Kolory, kontrast, podświetlenie, szczegóły, wszystko na bardzo dobrym poziomie. W czasie naszego testu nie spotkałem się ani razu z efektem smużenia. Ekran ma bardzo dobry kąt widzenia. W specyfikacji jest to 178 stopni pionowo i poziomo. Sprawdziłem, pod różnymi kątami i za każdym razem było widać co się dzieje na ekranie. Programy Naziemnej Telewizji Cyfrowej odbierał bez problemu na zwykłej domowej wewnętrznej antenie z zasilaczem.

 

USB – nie miałem żadnych problemów z odtwarzaniem plików multimedialnych z USB. Dodatkowo dzięki PVR można nagrywać programy z telewizji na USB i potem obejrzeć je w dowolnym momencie. Trzeba jednak pamiętać, że żeby odtworzyć nagrany materiał należy wejść w ustawienia, zaznaczyć oglądanie TV i wybrać ikonkę nagrane programy, dopiero wtedy obejrzymy nagrane przez nas programy.. Próba zwykłego odtworzenia nagranego przez PVR materiału z USB jak w przypadku filmów nie uda się,

Telewizor ma też opcję TimeShift, która pozwala na zatrzymywanie i przewijanie programu.

 

Pilot

Pilot ma niestandardowy rozmiar, na pierwszy rzut oka wydaje się strasznie długi ale jak się okazało układ przycisków jest wyjątkowo intuicyjny. Już po kilku dniach bez problemu radziłem sobie z podstawową obsługą w ciemnym pokoju. 

 

Serwis

W ciągu trwania testu postanowiłem przeprowadzić próbę kontaktu z serwisem. Dodzwoniłem się bez problemu. Wcześniej przygotowałem sobie kilka pytań, na które serwis spokojnie i uprzejmie odpowiedział. Musze przyznać, że byłem pod wrażeniem. Mam nadzieję, że nie był to przypadek.


PODSUMOWANIE

Telewizor oferuje dobrą jakość i naprawdę dobre wrażenia z użytkowania, w naszej ocenie nie ustępuje bardziej znanym markom a jest zdecydowanie tańszy, 40 cali w zupełności wystarcza do tradycyjnej polskiej sypialni ok 10-12 m2.

Dla niektórych minusem może okazać się brak firmowo wgranego HBO MAX i brak bluetootha. Co do bluetootha, telewizor przestał u mnie w sypialni prawie dwa tygodnie i po podłączeniu wieży dzięki której otrzymałem lepsze brzmienie basów ani razu nie pomyślałem o bluetoothie.

 

W mojej ocenie, jeśli szukacie niedrogiego telewizora do małego pokoju, który ma wyświetlać porządny obraz, elegancko wyglądać, umożliwiać oglądanie multimediów z USB i mieć Wi-Fi (Netflix, PRIME VIDEO I YouTube), to z czystym sumieniem mogę go polecić.

 

A.K. Redakcja

 Dystrybutory wody

Reklama:

Dzierżawa bezbutlowych, filtrujących dystrybutorów wody - Zawsze świeża, gazowana woda bez plastiku.

Dystrybutory wody

Do biura, domu, restauracji - Przetestuj bez zobowiązań - Odział w Warszawie tel. 797-806-096

Dystrybutory wody