Jacek Malczewski

Mazowsze

Jeśli chcecie przenieść się w barwne czasy secesji i art déco, poczuć atmosferę przełomu XIX i XX wieku czy obejrzeć tajniki rzemiosła, zachęcamy Was do odwiedzenia Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Ta niezwykła instytucja od ponad dwustu lat realizuje swoją misję i przybliża nam piękno kultury i sztuki - od dzisiaj również online. Muzeum Mazowieckie w Płocku jest 45. polską instytucją, która została partnerem platformy Google Arts & Culture. 

 

Na początek na miłośników i miłośniczki sztuki czeka 8 kolekcji, które umożliwiają zapoznanie się między innymi ze zbiorami młodopolskich malowideł - wystawa Mit, mrok, sen, pejzaży - Nieskażony świat czy ceramiki art déco oraz secesyjnego szkła. 

 

Podczas cyfrowego zwiedzania można spojrzeć na obraz "Wiosna" Teodora Axentowicza, “Anioł” Jacka Malczewskiego oraz znaleźć można wiele obrazów, grafik i projektów wybitnej przedstawicielki art déco - Zofii Stryjeńskiej. Kolekcje wzbogacają dzieła m.in. Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera, Xawerego Dunikowskiego, Jana Stanisławskiego, Wojciecha Weissa czy Władysława Podkowińskiego. Prawdziwym skarbem czekającym na internautów i internautki jest “Martwa Natura” Tamary Łempickiej. To jeden z dwóch obrazów tej wybitnej artystki, będących w posiadaniu polskich muzeów. 

 

Zachęcamy do odwiedzenia wirtualnych wystaw przygotowanych przez Muzeum Mazowieckie w Płocku. Znajdziecie je na stronie Google Arts & Culture oraz w bezpłatnej aplikacji dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

 

Źródło: materiały prasowe Google Polska

 Dystrybutory wody

Reklama:

Dzierżawa bezbutlowych, filtrujących dystrybutorów wody - Zawsze świeża, gazowana woda bez plastiku.

Dystrybutory wody

Do biura, domu, restauracji - Przetestuj bez zobowiązań - Odział w Warszawie tel. 797-806-096

Dystrybutory wody