Jedna puszka coli nie tuczy?

Jedna puszka coli nie tuczy?

 

Jedna puszka coli nie tuczy?

 

 

To MIT! Jedna mała puszka typowej coli (330 ml) zawiera aż 35 gramów cukru.

 

Tymczasem najnowsze zalecenia żywieniowe Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówią o spożywaniu dziennie nie więcej niż 25 gramów tzw. "wolnych" cukrów  (ang. free sugars), nazywanych czasem "cukrami dodanymi". WHO definiuje "wolne cukry" jako cukry dodane do żywności i napojów przez producentów, kucharzy lub nas samych, a także cukry zawarte w miodzie, syropach, sokach owocowych i ich koncentratach.

 

Niezależnie od definicji, jedna puszka napoju wyczerpuje z nadmiarem dzienny limit cukru. A gdzie jest miejsce na dżemy, sernik mamy czy keczup do kiełbaski z grilla?

 

Co więcej, wypijając jedną mała puszkę coli codziennie, w ciągu roku spożywamy blisko 13 kilogramów (a dokładniej 12 775 gramów) cukru. Sporo, prawda? Czy nie lepiej i przyjemniej jest od czasu do czasu osłodzić sobie życie jedząc kawałek maminego sernika?

 


Źródło: zdrowie.pap.pl

 

Polecane: 

 

Pasożyty - jak można się nimi zarazić?

 

 

Stres w ciąży a obżarstwo u córki

 

 

O pasożyta nie tak łatwo

 

 

Czarna herbata pomaga schudnąć!


 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Kiedy ponowna ciąża?

Kiedy ponowna ciąża?

Planowanie powiększenia rodziny powinno uwzględniać poziom ryzyka dla zdrowia, zarówno matki, jak i dziecka. W świetle dotychczasowych danych idealnie, by od porodu do zajścia w następną ciążę minęło nie mniej niż 12 miesięcy.

PKP Intercity zainwestowało ponad 1 mld zł w kolejne nowoczesne pociągi FLIRT

PKP Intercity zainwestowało ponad 1 mld zł w kolejne nowoczesne pociągi FLIRT

 

12 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu FLIRT zostanie wyprodukowanych dla PKP Intercity przez Stadler Polska. Umowę w tej sprawie podpisali 21 sierpnia w Siedlcach przedstawiciele obu firm.

 

Mamy wreszcie mieszkanie.

Mamy wreszcie mieszkanie.

 

- Dostaliśmy nowe życie. Kto ma gdzie mieszkać ten tego nie zrozumie. Dla nas to jak główna wygrana na loterii. A wszystko dzięki aniołowi stróżowi w mundurze straży miejskiej. – mówi Marina Sawicka, która przez kilkanaście lat tułała się wraz z mężem po pustostanach jak wielu innych bezdomnych.

 

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Ta największa stała wystawa w Muzeum przedstawia najdawniejsze dzieje ludzkości na ziemiach polskich od początku osadnictwa do początków panowania Bolesława Krzywoustego.