Święta w Sinfonii Varsovii

Święta w Sinfonii Varsovii
 
Święta w Sinfonii Varsovii
7, 8, 14 grudnia 2018
ul. Grochowska 272, Warszawa

 

Dla wszystkich, którym zimowe wieczory kojarzą się ze światłami, nastrojową muzyką i gorącą czekoladą Orkiestra Sinfonia Varsovia przygotowała w grudniu idealną propozycję. Trzy niezwykłe wydarzenia zapewnią dużo radości i wprowadzą uczestników w przyjemny, świąteczny nastrój.

 

Sezon świąteczny w Sinfonii Varsovii rozpocznie się już 7 grudnia. Jeśli po Mikołajkach dorośli zatęsknią za dziecięcą radością otrzymywania prezentów, to z pewnością docenią niespodziankę, przygotowaną dla nich w siedzibie Orkiestry. „Światło i Dźwięk” to niezobowiązujący wieczór relaksu w otoczeniu muzyki i instalacji świetlnych. W trzech różnych przestrzeniach czekać będą krótkie koncerty z różnorodną muzyką, od kwartetów fletowych W. A. Mozarta, przez jazzowe standardy świąteczne, po rozrywkowe piosenki zimowe. Wśród wykonawców znajdą się muzycy Sinfonii Varsovii oraz zespół Singin’ Warsaw. Na wszystkich gości czeka poczęstunek – herbata z goździkami i pomarańczą oraz gorąca czekolada. Koncerty rozpoczną się o 19:00 równolegle w Sali Prób, Budynku Głównym i Pawilonie Koncertowym i będą powtarzane o 19:30 i 20:00. Każdy z nich potrwa ok. 20 minut, dając słuchaczom możliwość przejścia do kolejnej sali, na spotkanie z inną muzyką. Wstęp wolny.

 

Następnego dnia, 8 grudnia, na Grochowską 272 dotrze Święty Mikołaj, przynosząc całą masę muzycznych atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Mikołajki na Grochowskiej rozpoczniemy już o 10:00, wtedy dla najmłodszych (0–5 lat) wystąpi w Sali Prób Ludowy Zespół Artystyczny PROMNI (koncert zostanie powtórzony o 11:15). Od 11:00 w Budynku Głównym czynna będzie kawiarenka oraz odbywać się będą warsztaty robienia świątecznych ozdób. Ponadto będzie można pospacerować śladami Mikołaja po terenie Orkiestry. Dzieci w wieku 6–9 lat z pewnością zainteresują interaktywne koncerty o 12:30 i 13:30 w wykonaniu Zespołu dziecięcego Wesołe Mazurki z Pragi oraz WoWaKin Trio. Zespół ten wystąpi również o 16:00 na koncercie familijnym, dedykowanym całym rodzinom. Zabrzmią wówczas najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wstęp wolny.

 

W programie grudniowych wydarzeń nie mogło zabraknąć również Koncertu Świątecznego w wykonaniu muzyków Sinfonii Varsovii. Niezwykle lubiane przez warszawiaków wydarzenie w tym roku odbędzie się dwa razy o 18:00 i 20:00, dając szanse uczestnictwa większej liczbie osób. W programie znajdą się Trzy utwory w dawnym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego oraz utwory Jana Sebastiana Bacha – Aria na strunie G Koncert podwójny d-moll, z solistycznym udziałem skrzypków Celiny Kotz i Adama Siebersa. Po części instrumentalnej nastąpi wspólne śpiewanie kolęd z muzykami Sinfonii Varsovii i zespołu wokalnego Tempus pod kierownictwem Andrzeja Borzyma, a po koncercie na gości czekać będzie wigilijny poczęstunek. Wstęp jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy odebrać bezpłatne wejściówki na godzinę przed każdym koncertem.

 

Aby pogodny, świąteczny nastrój trwał jak najdłużej, zainaugurowana 7 grudnia instalacja świetlna będzie aktywna przez całą zimę, zachęcając do spacerów po terenie Orkiestry.

 

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach dostępne są na www.sinfoniavarsovia.org

 

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy do 2022 roku.

 

Źródło: Orkiestra Sinfonia Varsovia