W Konstancinie-Jeziornie bezpłatna komunikacja autobusami linii „L”

foto: Andrzej Piętka

 

Wszyscy mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna mogą już korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami linii L14, L15, L16 i L 21. Wystarczy okazać przy wejściu do autobusu Konstancińską Kartę Mieszkańca.

 

Darmowe przejazdy autobusami linii L, to efekt inicjatywy burmistrza Kazimierza Jańczuka, oraz decyzji Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Bezpłatne przejazdy liniami L 14, L 15, L 16 oraz L 21 dla mieszkańców, stały się faktem. Każdy, kto posiada i okaże przy wejściu do autobusu Konstancińską Kartę Mieszkańca, może dowolnie i bez ograniczeń korzystać z przejazdów wyżej wymienionymi liniami, na całej ich trasie.

 

Konstancińska Karta Mieszkańca wydawana jest bezpłatnie mieszkańcom gminy, na podstawie wniosku złożonego w Wydziale Oświaty, Kultury i Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy, ul. Warszawska 31, budynek Galerii Lima.

 

Darmowe przejazdy ucieszą wszystkich, którzy do tej pory korzystali z lokalnej komunikacji publicznej. Zwiększą też z pewnością zainteresowanie tą formą transportu. Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów na liniach „L”, to jeden z punktów programu walki ze smogiem. Ma on na celu zmianę przyzwyczajeń komunikacyjnych mieszkańców, a co za tym idzie służy ograniczeniu ruchu samochodowego.

 

Zapraszamy do korzystania z tej usługi.

 

Źródło:  Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna www.konstancinjeziorna.pl

Komentarze

Super! Gratulacje dla Konstancina. Kiedy następne gminy? Może wreszcie choć trochę polepszy to stan powietrza w Warszawie i okolicy jak cała aglomeracja przejdzie na darmowy transport.

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.