Szpital na Bródnie w nowej odsłonie

Szpital na Bródnie w nowej odsłonie

 

Położnictwo i neonatologia na Bródnie w nowej odsłonie

 

Kameralne pokoje z łazienkami, nowe sale porodowe oraz nowoczesny sprzęt medyczny do opieki nad noworodkami i przyszłymi mamami – tak dziś wyglądają Oddziały Położnictwa i Neonatologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Wszystko dzięki kompleksowej modernizacji. Koszt inwestycji to ponad 13,6 mln zł, z czego przeszło 12,8 mln zł to środki samorządu województwa mazowieckiego.

 

Prace budowlane prowadzone były w całym budynku, w którym mieszczą się Oddziały Położnictwa i Neonatologii. Wymieniono również instalacje: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną. Ponadto, dzięki adaptacji czwartego piętra, uzyskano nowe pomieszczenia socjalno-biurowe.

 

ODDZIAŁ POŁOŻNICTWA

 

W tej chwili Oddział Położnictwa dysponuje salą do cięć cesarskich, z nowym wyposażeniem i nowym stołem operacyjnym, czterema salami porodowymi, wyposażonymi w stanowiska do resuscytacji noworodków oraz 48 łóżkami, gdzie mogą być hospitalizowane pacjentki w zakresie patologii ciąży i położnictwa. W celu zapewnienia najwyższej jakości udzielanych świadczeń medycznych oddział doposażono m.in. w nową centralę nadzoru okołoporodowego z dodatkowym KTG, dwa aparaty USG, w tym jeden z opcją 3D.

 

Na dużą uwagę zasługuje też organizacja przestrzeni. Wieloosobowe sale chorych zastąpiły jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjentki i ich rodziny mogą liczyć na zachowanie większej intymności i prywatności. Ponadto pacjentki mogą korzystać z w pełni wyposażonych aneksów kuchennych.

 

ODDZIAŁ NEONATOLOGII

 

Modernizacja objęła też odział opieki nad najmłodszymi. Efektem prac jest przede wszystkim powiększenie oddziału oraz wyposażenie go w: 4 stanowiska intensywnego nadzoru medycznego, 5 stanowisk opieki ciągłej, 5 stanowisk opieki pośredniej oraz 21 miejsc dla matek z dzieckiem w systemie rooming-in. Tutaj znajduje się również pokój laktacyjny ze stanowiskiem do odciągania pokarmu oraz jego przechowywania.

 

Aby zapewnić najwyższą jakość udzielanych świadczeń medycznych oddział doposażono w nowoczesny sprzęt tj. respirator z funkcją oscylacji, aparat USG z dopplerem, aparat RTG przyłóżkowy, nowe inkubatory, w tym inkubator transportowy z respiratorem.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego 
 
Szpital na Bródnie w nowej odsłonie
Szpital na Bródnie w nowej odsłonie
Szpital na Bródnie w nowej odsłonie
Szpital na Bródnie w nowej odsłonie
Szpital na Bródnie w nowej odsłonie

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Zanieczyszczone powietrze niszczy nie tylko płuca i serce
50 wodorowych Toyot Mirai trafi na ulice Londynu
Fundusze unijne na wymianę pieców
Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym