Rusza KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

 

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA
wystawa plenerowa

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

 

 

Jesienne wieczory nie muszą być szare i przygnębiające. Z pewnością nie będą takie w Wilanowie! Już od kilku lat w sezonie jesienno-zimowym ogród przy pałacu wilanowskim rozświetla się tysiącami kolorowych lampek, stając się najjaśniejszym i najcieplejszym miejscem w Warszawie. Pierwsze światła zostaną włączone w sobotę 22 października o godz. 16.00. Odwiedź Wilanów po zmroku i poczuj niesamowity klimat Królewskiego Ogrodu Światła!

 

Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożone są w finezyjne kształty. Ekspozycja podzielona jest na kilka różnorodnych tematycznie części. Goście mogą wybrać się na spacer po Magicznym Ogrodzie Króla, w którym ułożone ze świateł barokowe rośliny są większe niż ludzie. W Ogrodzie Wyobraźni czekają ich niezwykłe pokazy łączące światło z muzyką klasyczną. Tuż przy pałacu, na Złotym Dziedzińcu znajduje się zaprzężona w sześć koni królewska karoca, do której można wsiąść i zrobić sobie zdjęcie. W weekendy zaś na fasadzie pałacu wyświetlane są mappingi, czyli trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk, pod wpływem których poszczególne elementy dekoracji ożywają. Świetlna instalacja jest doskonałą propozycją na zimne i szare wieczory zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych!

 

DATY I GODZINY OTWARCIA KRÓLEWSKIEGO OGRODU ŚWIATŁA:
22 października 2016 – 12 marca 2017, godz. 16.00–21.00, ostatnie wejście: godz. 20.40

 

DATY I GODZINY MAPPINGÓW w 2016 roku:
wszystkie soboty i niedziele (poza 24, 25, 31 grudnia), godz. 18.30, 19.30, 20.30

 

BILETY: 10 zł – bilet zwykły, 5 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

Bilety można kupić :

 

Bilet obejmuje zwiedzanie wszystkich ekspozycji wchodzących w skład Królewskiego Ogrodu Światła, tj. Magicznego Ogrodu Króla, Ogrodu Wyobraźni i Złotego Dziedzińca. W soboty i niedziele w cenie biletu dodatkowo są pokazy mappingów.

 

 

FACEBOOK: https://www.facebook.com/krolewskiogrodswiatla/?fref=ts

 

WWW: http://wilanow-palac.pl/edukacja/krolewski_ogrod_swiatla

 

 

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA
KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA
KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.