Porodówka w Piasecznie jak nowa

Porodówka w Piasecznie jak nowa

 

Wyremontowana i przebudowana porodówka w Piasecznie

 

Sala do cięć cesarskich, wygodne wanny do relaksacji w salach porodowych i dwuosobowe sale pobytowe, a przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo dla mam i dzieci - to wszystko po zakończonym remoncie oferuje oddział położniczy w EMC Szpitalu św. Anny w Piasecznie.

 

 

Porodówka w Piasecznie zawsze była kameralna, a teraz dodatkowo zyskała na wygodzie i funkcjonalności. W tej chwili blok porodowy to jeden wspólny kompleks z trzema salami porodowymi, salą przedporodową, salą do cięć cesarskich i do obserwacji po cięciu. Dzięki temu w razie konieczności cesarskie cięcie można przeprowadzić znacznie szybciej i sprawniej. Pierwsze dziecko w nowej sali przyszło na świat 27 października. Chłopczyk i jego mama czują się dobrze.

 

 

"Przy wyposażaniu sal porodowych i całego oddziału priorytetem było bezpieczeństwo. Dlatego u każdej rodzącej prowadzony jest ciągły monitoring zapisów KTG, a we wszystkich salach porodowych znajdują się stanowiska do resuscytacji noworodka" - powiedziała Beata Matyj, położna z EMC Szpitala św. Anny.

 

 

Rodzące mamy mogą wybierać spośród szerokiego wachlarza form opieki okołoporodowej oraz aktywnych metod rodzenia przy użyciu taśm, drabinek, piłek i worków sako. Pacjentki, które chcą zmniejszyć poziom stresu, mogą w trakcie porodu sięgnąć po kąpiel relaksacyjną.

 

 

Po narodzinach dzieci przebywają z mamami na oddziale wyposażonym w specjalistyczny sprzęt dla noworodków, m.in: 5 stanowisk do resuscytacji z respiratorem oraz system n-CEPAP do nieinwazyjnego wspomagania oddechu.

 

 

Sale pobytowe dla mam i dzieci są teraz tylko 2 osobowe - kameralne, z indywidualnymi stanowiskami do przewijania i pielęgnacji noworodka i wygodnymi łóżkami. Szpital wprowadził również możliwość odpłatnego pobytu w sali premium, w której nawet najbardziej wymagająca pacjentka poczuje się jak w domu. W tej sali na mama może swojego maluszka ułożyć w kołysce.

 

 

Każdego roku na świat w piaseczyńskim szpitalu przychodzi ponad 1 300 dzieci.

 

Polub Nas na Facebooku i bądź na bieżąco >>


Źródło informacji: EMC Szpitale / centrumprasowe.pap.pl

Porodówka w Piasecznie jak nowa
Porodówka w Piasecznie jak nowa
Porodówka w Piasecznie jak nowa

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Ferment dla zdrowia
Polska dołączyła do kosmicznego wyścigu
Coraz mniej mieszkańców Mazowsza żyje w ubóstwie
Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym