Pies na tropie Pytona Tygrysiego

Pies na tropie Pytona Tygrysiego

foto: pixabay.com

 

Pies na tropie Pytona Tygrysiego

 

Do poszukiwań węża przyłączyło się OSP Mosina ( https://www.facebook.com/SGRTMosina/ ) z psem Koką tropiącym górnym wiatrem. Koka wraz ze swoją przewodniczką Panią Renatą potwierdziły, że wąż przebywał na tym terenie jakiś czas temu. Koka doprowadziła do bajorek, gdzie znaleźliśmy ślady oraz do odchodów bliżej brzegów Wisły. Odchody zostały pobrane i dowiezione na badania genetyczne do laboratorium SGGW. Niestety odchody nie były świeże i w dużej części wymyte przez ostatnie deszcze. Z tego co dowiedzieliśmy się w laboratorium możliwe jest potwierdzenie, iż odchody należą do węża lub wykluczenie, że należą do innych drapieżników. Poczekamy na wyniki, które powinny być gotowe na początku tygodnia. Koka doprowadziła dwukrotnie do Wisły, co może sugerować że poszukiwany pyton tygrysi przedostał się do rzeki.
Wyniki pracy Koki potwierdzają obawy z ostatniego tygodnia, że wąż opuścił wąwóz. Działania poszukiwawcze, które od dwóch tygodni prowadzone są bez przerwy rozbudowane zostaną o koleje tereny zalewowe Wisły.

 

W przypadku pojawienia się śladów bytności węża lub inny sygnałów prosimy o kontakt telefoniczny 223506691 lub na 112

 

Źródło: Biuro Animal Rescue Polska - www.animalrescuepoland.wordpress.com


Fundacja Animal Rescue Poland powstała na początku 2015 roku. Grupa wieloletnich działaczy na rzecz zwierząt, postanowiła stworzyć miejsce, w którym pasja do pomagania Tym, których życie tak często jest bagatelizowane lub w bestialski sposób odbierane będzie priorytetem. Fundacja rozpoczęła działania interwencyjne na rzecz zwierząt domowych, gospodarskich i dziko żyjących. Fundacja skupia swoją energię lokalnie, aby to co robi było widoczne i stało się impulsem do rewolucji w temacie ochrony zwierząt, zapobiegania bezdomności oraz uczenia najmłodszych szacunku, empatii, a także chęci do działania i mówienia głośnego nie dla krzywdzenia zwierząt.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu wolontariuszy, Fundacja Animal Rescue Poland, jako pierwsza w Polsce, posiada karetkę dla zwierząt. Karetka jest wyposażona w klatki, chwytaki, nosze i niezbędne leki. Dzięki tej karetce będziemy mogli bezpiecznie przewieźć nawet spore zwierzę do kliniki weterynaryjnej, ale także pomóc poszkodowanemu zwierzęciu na miejscu zdarzenia, co zwiększa szanse zwierzęcia na odzyskanie pełnej sprawności.

Atualnie Fudacja prowadzi zbiórkę na specjalistyczny sprzęt -  www.pomagam.pl/wsparcie_sorz

 

Gorączka może być potrzebna

Gorączka może być potrzebna

Podwyższona temperatura ciała przyspiesza odpowiedź naszego organizmu na infekcje, rany i guzy.  Co ciekawe, im wyższa gorączka, tym naturalny system ochrony działa lepiej. Oczywiście w granicach dopuszczalnej normy.

Episkopat apeluje do rodziców o czujność

Episkopat apeluje do rodziców o czujność

 

"Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów" – napisał bp Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

 

Konkurs „NA WSI NAJLEPIEJ” - rozstrzygnięty

Konkurs „NA WSI NAJLEPIEJ” - rozstrzygnięty

Polska Organizacja Turystyczna, zwracając uwagę na potencjał turystyczny polskiej wsi przeprowadziła drugą edycję konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z tą formą turystyki. 

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Ta największa stała wystawa w Muzeum przedstawia najdawniejsze dzieje ludzkości na ziemiach polskich od początku osadnictwa do początków panowania Bolesława Krzywoustego.