Paweł Wszołek zawodnikiem Legii

data dodania: 
19.09.2019
Paweł Wszołek zawodnikiem Legii

fot. Jacek Prondzynski

 

Paweł Wszołek zawodnikiem Legii

 

Reprezentant Polski Paweł Wszołek podpisał dwuletni kontrakt z Legią Warszawa. Mający za sobą występy w Serie A i Championship 27-letni prawy pomocnik ostatni sezon spędził na zapleczu Premier League w Queens Park Rangers. W kadrze narodowej wystąpił 11 razy.

 

Bardzo się cieszę, że trafiłem do Legii Warszawa. Jest to klub, który zawsze walczy o najwyższe cele. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc drużynie. Chcę udowodnić to na boisku - mówi Paweł Wszołek.

 

Bilans nowego zawodnika Legii to 53 mecze na poziomie Serie A, 106 spotkań w Championship oraz 60 występów w ekstraklasie, z której wyjechał już w wieku 21 lat w 2013 roku jako jeden z najzdolniejszych polskich piłkarzy młodej generacji. We Włoszech skrzydłowy reprezentował barwy UC Sampdorii i Hellas Verona, która po wypożyczeniu zdecydowała się na transfer definitywny. Kolejnym klubem w jego karierze był Queens Park Rangers. Na Loftus Road w Londynie przez trzy sezony był podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez m.in. byłego selekcjonera Anglii Steve’a McClarena. W ubiegłych rozgrywkach wystąpił łącznie w 44 meczach, w który strzelił sześć goli. Na poziomie reprezentacyjnym Paweł Wszołek zadebiutował już w wieku 20 lat. Regularnie otrzymywał powołania od Waldemara Fornalika i Adama Nawałki. W 2016 roku znalazł się w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy UEFA we Francji, ale przez kontuzję odniesioną na zgrupowaniu nie mógł uczestniczyć w turnieju.

 

Paweł Wszołek w niedługiej perspektywie będzie dużym wzmocnieniem. To bardzo dobry zawodnik z bogatą przeszłością klubową. Śledziłem jego występy również w reprezentacji Polski, gdzie występował jako skrzydłowy i na tę pozycję na pewno będzie przymierzany. Jest w najlepszym wieku dla piłkarza. Decyzja o ściągnięciu Pawła byłą wspólną decyzją dyrektora sportowego, moją i działu skautingu - mówi trener Legii Warszawa Aleksandar Vuković.

 

Wszołek najczęściej występował na pozycji prawego pomocnika, ale może grać również na środku drugiej linii lub w ataku. We środę i czwartek zawodnik odbył testy medyczne, po których podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku. W Legii będzie występował z numerem 22.

 

Paweł jest zawodnikiem doświadczonym i uniwersalnym. Łączy w sobie cechy motoryczne i siłowe z tymi typowo piłkarskimi, mogącymi podnieść jakość naszego zespołu. Może również występować na kilku pozycjach. Jest piłkarzem ogranym w lidze dużo silniejszej od naszej (ponad 100 spotkań w angielskiej Championship). Liczymy, że szybko wkomponuje się w drużynę, pomoże w wywalczeniu mistrzostwa i Pucharu Polski, co pozwoli mu także wrócić do reprezentacji - mówi dyrektor sportowy Radosław Kucharski.

 

Źródło: Legia Warszawa

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.