Lexus najlepszy w rankingu Vincentric

Lexus najlepszy w rankingu Vincentric

foto: pixabay.com

 

 

Lexus najlepszy w rankingu Vincentric

 

 

Autorzy kanadyjskiego rankingu Vincentric uznali Lexusa za markę o największej wartości w segmencie SUV-ów i crossoverów pod względem opłacalności posiadania, a trzy modele Lexusa zajęły najwyższe pozycje w swoich kategoriach. W pięciu segmentach zwyciężyły modele Toyoty.

 

 

Nagrody Vincentric Best Value in Canada przyznawane są za najniższe całkowite koszty posiadania samochodu w danym segmencie.

 

 

Pierwsze miejsce w kategorii kompaktowych luksusowych crossoverów zajął już po raz drugi światowy bestseller Lexus NX 200t. Większy Lexus RX350 okazał się najlepszy wśród crossoverów średniej wielkości. Niedostępny w Polsce, ale bardzo popularny za oceanem sedan z przednim napędem, Lexus ES 300h, zwyciężył w kategorii luksusowych samochodów hybrydowych. Marka Lexus została uznana za najlepszą w segmencie SUV-ów i crossoverów.

 

 

Znakomite wyniki uzyskała też należąca do tego samego koncernu marka Toyota. Po raz piąty w kategorii hybryd zwyciężył flagowy model Prius. Drugi raz pod rząd wśród subkompaktów pierwsze miejsce zajął popularny Yaris. W swoich kategoriach zwyciężyły również trzy modele niedostępne w Polsce – średni crossover Highlander (czwarty raz z rzędu), duży SUV Sequoia i mały pickup Tacoma (oba szósty raz pod rząd).

 

 

Podczas opracowywania rankingu przeanalizowano ponad 1800 różnych wersji samochodów z rocznika modelowego 2017. Zwycięzców rankingu w poszczególnych kategoriach wyłoniono za pomocą modelu statystycznego, obejmującego 18 różnych scenariuszy, obliczając całkowite koszty posiadania z uwzględnieniem ośmiu czynników: utraty wartości, opłat i podatków, finansowania, kosztów paliwa, ubezpieczeń, serwisu, kosztów alternatywnych i napraw.

 

 

W Polsce kompaktowy crossover Lexus NX sprzedawany jest w wersji NX 200t z turbodoładowanym, dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy 238 KM oraz NX 300h z hybrydową jednostką napędową o łącznej mocy 197 KM. Model RX to największy dostępny w Polsce SUV Lexusa, oferowany z analogicznym jak w NX 200t silnikiem benzynowym oraz w wersji RX 450h z hybrydowym napędem o łącznej mocy 313 KM.

 


Źródło: Biznes Newseria

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Wodorowe Toyoty w Londynie

50 wodorowych Toyot Mirai trafi na ulice Londynu

Londyńska ekologiczna wypożyczalnia samochodów Green Tomato Cars kupiła 50 wodorowych sedanów Toyota Mirai. Auta napędzane ogniwami paliwowymi dołączą do dwóch egzemplarzy tego modelu, które firma wprowadziła do swojej floty w 2015 roku.

 

Coraz więcej modliszek w Polsce

Coraz więcej modliszek w Polsce

 

Ocieplający się klimat sprawił, że także we wschodnich regionach, w tym np. w Białymstoku, coraz częściej obserwowane są będące pod ochroną modliszki. Owady te niektórzy mieszkańcy mieli okazję zobaczyć nawet w swoich domach. Zdjęciami chętnie dzielą się w mediach społecznościowych.