Kradzież z otwartego pojazdu

Kradzież z otwartego pojazdu

foto: pixabay.com

 

KRADZIEŻ Z OTWARTEGO POJAZDU - KRYMINALNI ZATRZYMALI PODEJRZANYCH

 

Wystarczyła chwila nieuwagi, by kierowca iveco został okradziony. Podczas jego nieobecności, z otwartego samochodu zniknął laptop i pieniądze. Kryminalni z Targówka bardzo szybko zatrzymali podejrzanych. Wszyscy są obywatelami Gruzji. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty za kradzież. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór. Za czyn, o który są podejrzani grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, aby zawsze zamykać pojazd, gdy odchodzimy od niego choćby na chwilę i nie pozostawiać w nim wartościowych przedmiotów.

 

  W ubiegły czwartek załoga patrolowa z Targówka otrzymała zgłoszenie o kradzieży na stacji benzynowej. Z wyjaśnień kierowcy iveco wynikało, że zostawił pojazd pod dystrybutorem i poszedł zapłacić za paliwo. Podczas jego nieobecności, z otwartego auta zniknęła torba z laptopem, gotówką w kwocie 8.500 złotych oraz dokumentami firmy.

   

  Informacja o zdarzeniu została przekazana wszystkim podległym patrolom. W sprawę zaangażowali się również kryminalni z komisariatu na Chodeckiej.

   

  Funkcjonariusze wykonali szereg czynności i ustalili pojazd, którym mieli poruszać się mężczyźni podejrzewani o tę kradzież. Rozpoczęli ich poszukiwania. Kryminalni szczególnym nadzorem objęli okolice Ząbek, gdzie prawdopodobnie odjechali mężczyźni. W trakcie penetracji ulic, operacyjni zauważyli opisanego forda. Wylegitymowali trzech siedzących w nim mężczyzn. Okazało się, że są obywatelami Gruzji. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że brali bezpośredni udział w kradzieży, wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia i trafili do komisariatu przy ul. Chodeckiej.

   

  Dochodzeniowiec przyjął zawiadomienie od pokrzywdzonego, który wycenił straty na kwotę 11.500 złotych.

   

  W ubiegłą sobotę obywatele Gruzji zostali przesłuchani w prokuraturze. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia im zarzutów za tę kradzież. Wszyscy trafili pod policyjny dozór. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

   

  Przypominamy! Parkując samochód nawet na krótką chwilę należy:

  • zawsze go zamknąć,

  • sprawdzić czy wszystkie okna są domknięte, a klapa bagażnika zatrzaśnięta,

  • włączyć alarm oraz inne posiadane zabezpieczenia,

  • nie pozostawiać wewnątrz żadnych wartościowych rzeczy np. telefonów, panelu do radia, nawigacji, aktówek czy saszetek.

  po/mb

   

  Źródło: Komenda Stołeczna Policji

  Dodaj komentarz

  Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  Kiedy ponowna ciąża?
  Mija pół wieku od historycznego lądowania na Księżycu
  Dwa szpitale na Mazowszu z unijnym dofinansowaniem
  Księstwo Mazowieckie, intrygi, trucizny i smok