Jednak będą filtry na POW?

 

MI ws. montażu filtrów na Południowej Obwodnicy Warszawy

(komunikat)
MI informuje:

 

Biorąc pod uwagę spodziewane prognozy ruchu, a w szczególności stale zwiększający się ruch w obrębie Warszawy, Ministerstwo Infrastruktury uznało, że montaż filtrów w ramach realizacji Południowej Obwodnicy Warszawy będzie niezbędny. Już w ubiegłym roku zostały rozpoczęte przygotowania do montażu filtrów, zaś w ostatnich tygodniach w resorcie infrastruktury odbywały się rozmowy na ten temat, które utwierdziły ministerstwo w przekonaniu co do racji mieszkańców Ursynowa.

 

Analiza, która będzie przeprowadzona w krótkim czasie po oddaniu trasy do ruchu, wykaże, jakiego rodzaju wykonanie i montaż filtrów będzie niezbędny. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzi analizę niezwłocznie po uruchomieniu drogi, nie oczekując na pierwotnie wskazany w decyzji środowiskowej roczny termin jej wykonania.

 

Warto podkreślić, że umowa zawarta z wykonawcą na realizację trasy POW wskazuje na konieczność montażu filtrów w zależności od potrzeb. Ubolewamy, że na etapie prac środowiskowych, przeprowadzonych w latach 2009–2013, nie uwzględniono sygnalizowanej wówczas przez mieszkańców potrzeby instalacji tych urządzeń.

 

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk

 

kom/ march/ wus/

 
Źródło informacji: MI,  centrumprasowe.pap.pl

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.