Gmina Wyszogród

 

 

 


Źródło: Materiał udostępniony przez serwis mazowszanie.eu / kanał youtube /

 

Wyszogród

 

Leżący 10 km od Czerwińska w dół rzeki Wyszogród słynął z najdłuższego drewnianego mostu w Europie. Dzisiaj niestety został on zastąpiony mostem nowoczesnym o niebagatelnej długości 1200 metrów. Położone na skarpie miasto, którego nazwa znaczyła niegdyś wysoki gród ma długą, sięgającą X wieku historię. Wyszogród to miejsce ściśle związane z rzeką Wisłą. W tym roku już po raz trzydziesty ósmy odbyły się tutaj „Dni Wisły”. Nie dziwi więc fakt, że w mieście powstało Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej, gdzie zgromadzono zbiory archeologiczne i etnograficzne związane z regionem. Nie zapomniano także o śladach osadnictwa olenderskiego na tym terenie. Turyści odwiedzający Wyszogród mogą przepłynąć się tramwajem wodnym, aby z jego pokładu podziwiać brzeg rzeki Wisły wraz z bogactwem ptactwa. Podobno można tutaj zobaczyć orła bielika i żurawie. Szczęściarze mogą trafić na przepływające przez Wisłę łosie, albo podziwiać przybyłe do wodopoju sarny. Bliskość rzeki, piękno przyrody to nie wszystko. Wyszogród to zielone miasto z mnóstwem miejsc do odpoczynku oraz zabytkowymi kościołami.

 

Sprawdź co leży u podstaw lęku

Lęk jest produktem naszej świadomości

Zdolność ludzkiego mózgu do wyobrażania sobie przyszłości jest unikatowa.

Gdzie kupisz lek? Zadzwoń 800 190 590

Gdzie kupisz lek? Zadzwoń 800 190 590

 

Od poniedziałku (15 lipca) dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 – dowiesz się, w której aptece kupisz swój lek.

 

Kolej wraca nad Zalew Zegrzyński

Kolei wraca nad Zalew Zegrzyński

 

Będzie lepszy dostęp do kolei w północnej części województwa mazowieckiego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na remont trasy Wieliszew – Zegrze. Po latach wrócą pociągi pasażerskie na nieczynną linię.