Gmina Sanniki

 

 

 


Źródło: Materiał udostępniony przez serwis mazowszanie.eu / kanał youtube /

 

Sanniki

 

Gdyby ktoś szukał wspaniałego miejsca na wakacje, może zdecyduje się, jak niegdyś rodzice Fryderyka Chopina, na Sanniki? Ta piękna gmina, położona jest w północnej części województwa mazowieckiego. Zachwyca bogactwem przyrody i przyciąga melomanów z całego świata. To tutaj w sannickim pałacu odbywają się koncerty chopinowskie. A wszystko na pamiątkę pamiętnego wakacyjnego pobytu młodego Fryderyka w roku 1828, w majątku jego szkolnego kolegi. Co jeszcze wyróżnia Sanniki? Bez wątpienia wizytówką gminy jest sannicki pałac, pięknie odrestaurowany i tętniący życiem artystycznym regionu. Sanniki posiadają także bogatą i długą historię. To właśnie to miejsce upodobali sobie już w średniowieczu książęta mazowieccy z linii płockiej.

 

 

Kiedy ponowna ciąża?

Kiedy ponowna ciąża?

Planowanie powiększenia rodziny powinno uwzględniać poziom ryzyka dla zdrowia, zarówno matki, jak i dziecka. W świetle dotychczasowych danych idealnie, by od porodu do zajścia w następną ciążę minęło nie mniej niż 12 miesięcy.

Polacy szykują rewolucję w telemedycynie

Polacy szykują rewolucję w telemedycynie

Kompaktowe urządzenie ze sztuczną inteligencją pozwoli zbadać gardło, płuca, serce czy brzuch.

Episkopat apeluje do rodziców o czujność

Episkopat apeluje do rodziców o czujność

 

"Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów" – napisał bp Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.