Gmina Iłża

 

 

 


Źródło: Materiał udostępniony przez serwis mazowszanie.eu / kanał youtube /

 

Iłża

Jadąc w Góry Świętokrzyskie lub Bieszczady warto zatrzymać się choć na chwilę w Iłży. Niewielkie, ale malownicze miasteczko położone jest w najbardziej wysuniętej na południe gminie województwa mazowieckiego. Lekko pagórkowaty teren, wielka farma wiatrowa i ruiny zamku biskupów krakowskich tworzą niepowtarzalny klimat połączenia tradycji z nowoczesnością. Walory przyrodnicze, cisza i nieśpieszny rytm dnia to idealne warunki do wypoczynku na łonie natury. Z położonego na wzgórzu zamku rozciąga się niesamowity widok na Iłżę i całą okolicę. Dla tego widoku, warto wejść na wysoką zamkową wieżę.

 

Kiedy ponowna ciąża?

Kiedy ponowna ciąża?

Planowanie powiększenia rodziny powinno uwzględniać poziom ryzyka dla zdrowia, zarówno matki, jak i dziecka. W świetle dotychczasowych danych idealnie, by od porodu do zajścia w następną ciążę minęło nie mniej niż 12 miesięcy.

Spór między Chinami a USA spowolni gospodarkę

Spór między Chinami a USA spowolni gospodarkę

Jeśli wojna handlowa między Chinami a USA znowu się nasili, proces cyfryzacji wyhamuje, a to może doprowadzić do spowolnienia gospodarki i kryzysu na poziomie światowym. Ten konflikt nikomu nie służy – przekonują eksperci.

Konkurs „NA WSI NAJLEPIEJ” - rozstrzygnięty

Konkurs „NA WSI NAJLEPIEJ” - rozstrzygnięty

Polska Organizacja Turystyczna, zwracając uwagę na potencjał turystyczny polskiej wsi przeprowadziła drugą edycję konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z tą formą turystyki.