Gmina Baranowo

 

 

 


Źródło: Materiał udostępniony przez serwis mazowszanie.eu / kanał youtube /

 

Baranowo

 

W północno – wschodniej części województwa mazowieckiego, na terenie historycznej Puszczy Kurpiowskiej zwanej też Zagajnicą, leży Baranowo. Sześćdziesiąt procent gminy obejmuje program Natura 2000, co oznacza, że znajdziemy tu nieskażone powietrze, piękne lasy, pola i łąki. To naprawdę bardzo zielona gmina, która ma charakter rolniczy, ale stawia też na turystykę. Mieszkańcy zajmują się głównie produkcją wysokiej jakości mleka. Coraz więcej osób zaczyna myśleć jednak o rozwoju turystyki, bo gmina tworzy ku temu znakomite warunki. Oprócz turystyki pieszej i rowerowej, warto tu wypożyczyć kajak i spłynąć rzeką Omulew, która przepięknie wije się pośród łąk pełnych ptactwa wodnego. Miłośnicy odpoczynku na łonie natury, zarówno tego czynnego, jak i tego bardziej leniwego, na pewno znajdą tu wytchnienie od codziennych obowiązków.

 

 

Kiedy ponowna ciąża?

Kiedy ponowna ciąża?

Planowanie powiększenia rodziny powinno uwzględniać poziom ryzyka dla zdrowia, zarówno matki, jak i dziecka. W świetle dotychczasowych danych idealnie, by od porodu do zajścia w następną ciążę minęło nie mniej niż 12 miesięcy.

Anna Karwan: Jestem zwykłą dziewczyną.

Anna Karwan: Jestem zwykłą dziewczyną.

Wokalistka nie czuje się gwiazdą. Twierdzi, że sukces jej nie zmienił i nadal pozostaje zwyczajną dziewczyną. 

Dom pod miastem zamiast mieszkania w bloku

Dom pod miastem zamiast mieszkania w bloku

Już ponad połowa Polaków mieszka w domach jednorodzinnych. Te w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej wybiera ok. 5 proc. z nas, z kolei bloki są domem dla mniej więcej co trzeciej osoby.