Gmina Baranowo

 

 

 


Źródło: Materiał udostępniony przez serwis mazowszanie.eu / kanał youtube /

 

Baranowo

 

W północno – wschodniej części województwa mazowieckiego, na terenie historycznej Puszczy Kurpiowskiej zwanej też Zagajnicą, leży Baranowo. Sześćdziesiąt procent gminy obejmuje program Natura 2000, co oznacza, że znajdziemy tu nieskażone powietrze, piękne lasy, pola i łąki. To naprawdę bardzo zielona gmina, która ma charakter rolniczy, ale stawia też na turystykę. Mieszkańcy zajmują się głównie produkcją wysokiej jakości mleka. Coraz więcej osób zaczyna myśleć jednak o rozwoju turystyki, bo gmina tworzy ku temu znakomite warunki. Oprócz turystyki pieszej i rowerowej, warto tu wypożyczyć kajak i spłynąć rzeką Omulew, która przepięknie wije się pośród łąk pełnych ptactwa wodnego. Miłośnicy odpoczynku na łonie natury, zarówno tego czynnego, jak i tego bardziej leniwego, na pewno znajdą tu wytchnienie od codziennych obowiązków.

 

 

Rany przewlekłe – czy dieta pomaga w ich leczeniu?

Rany przewlekłe – czy dieta pomaga w ich leczeniu?

 

To FAKT! Trudno gojące się rany, takie jak np. odleżyny czy stopa cukrzycowa, mogą wymagać specyficznej zmiany diety, m.in. po to, by organizm produkował więcej kolagenu. O jakie zmiany chodzi? Podpowiadamy - co jeść, a czego unikać.

 

Patrioty dla Polski coraz bliżej

Patrioty dla Polski coraz bliżej

Do 2022 roku amerykański koncern Raytheon dostarczy Polsce system obrony przeciwrakietowej średniego zasięgu Patriot.

Sprzedaj swoją energię słoneczną

Sprzedaj swoją energię słoneczną

 

W Wiedniu powstaje jedna z pierwszych społeczności energetycznych w Europie. Cele projektu to wprowadzenie zindywidualizowanych taryf opłat za energię elektryczną, ochrona klimatu i redukcja emisji CO2.