Fabryka Broni przekazała karabinki pneumatyczne Szkołom im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu

Fabryka Broni przekazała karabinki pneumatyczne Szkołom im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu

 

Fabryka Broni przekazała karabinki pneumatyczne Szkołom im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu.

 

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. przekazała w tym roku dwa karabinki pneumatyczne FB Eagle PCP Szkołom im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ. Będą z nich korzystać uczniowie klas mundurowych tej placówki. Karabinki zostały przekazane w ramach porozumienia o współpracy, jakie w lutym tego roku zostało podpisane pomiędzy radomskim „Łucznikiem”, a Szkołami imienia 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ. Porozumienie przewiduje m. in. staże i praktyki zawodowe dla uczniów w Fabryce Broni oraz przekazywanie przez fabrykę pomocy dydaktycznych, dzięki którym młodzież będzie poznawać procesy związane na przykład z konstruowaniem broni.

 

Z ramienia Fabryki Broni karabinki pneumatyczne FB Eagle przekazali  prezes zarządu Adam Suliga oraz członek zarządu Maciej Borecki. Z kolei szkołę reprezentowała dyrektor Katarzyna Kołodziejska.

 

Prezes Fabryki Broni Adam Suliga podkreślił, że przekazane dziś karabinki pneumatyczne będą służyć rozwijaniu i doskonaleniu umiejętności strzeleckich uczniów. Dodał, że dzięki podpisanemu w lutym porozumieniu Fabryka Broni podarowała placówce tablice poglądowe przedstawiające budowę broni, aby młodzież mogła zapoznawać się z nowoczesnymi konstrukcjami. Ponadto wkrótce uczniowie z klas mundurowych rozpoczną staże w fabryce.

 

– Zarząd Fabryki Broni czuje się zobowiązany, aby wspierać uczniów i szkoły z terenu Radomia. To jest po prostu wypełnienie obowiązku, który na nas ciąży-powiedział Adam Suliga.

 

Dyrektor Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ Katarzyna Kołodziejska  podziękowała zarządowi Fabryki Broni za konsekwentne działania w realizacji porozumienia.

 

– Karabinki, które otrzymuje szkoła, to kolejny wymierny efekt porozumienia. Sprzęt będzie służył uczniom, którzy będą odbywać szkolenia strzeleckie – podkreśliła Katarzyna Kołodziejska

 

Jednocześnie przypomniała, że zostało ono zawarte przy wydatnej pomocy wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza oraz posła Ziemi Radomskiej Andrzeja Kosztowniaka.

 

W uroczystości przekazania karabinków uczestniczyli również uczniowie klas mundurowych wraz z nauczycielem – płk. rez. Sławomirem Gąsiorem, który przypomniał, że szkoła, jako jedna z nielicznych w regionie posiada własną strzelnicę. To właśnie tutaj uczniowie będą korzystać z przekazanego przez Fabrykę Broni sprzętu. – To będzie łączenie praktyki z teorią-zaznaczył Sławomir Gąsior.

 

*****

Karabinek pneumatyczny FB Eagle PCP działa na zasadzie wykorzystania sprężonego powietrza i nie wymaga rejestracji ani pozwolenia. Jest zasilany sprężonym powietrzem z umieszczonego pod lufą zbiornika powietrza. Został wyposażony w nowoczesny zawór zapewniający utrzymywanie stałych parametrów strzału, co w połączeniu z precyzyjnie wykonaną lufą zapewnia wysoką celność i skupienie. Ponadto lufa posiada na końcu gwint umożliwiający mocowanie urządzeń wylotowych (np. tłumika dźwięku). Karabinek został wyposażony także w szynę umożliwiającą mocowanie optycznych przyrządów celowniczych.

 

Źródło: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Fabryka Broni przekazała karabinki pneumatyczne Szkołom im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Skala Apgar, czyli za co noworodek dostaje punkty
Wciąż mało wiemy o ewentualnym wpływie promieniowania sieci 5G na zdrowie
Podejrzenie uszkodzonej przesyłki z niebezpieczną substancją na Lotnisku Chopina
Wystawa dzieł Józefa Chełmońskiego w Pałacu w Radziejowicach