Bliżej do otwarcia nowego szpitala wojskowego w Legionowie

W Legionowie powstanie nowy wojskowy szpital.

 

Bliżej do otwarcia nowego szpitala wojskowego w Legionowie

 

 

W piątek, 2 sierpnia w obecności szefa MON, Robert Wróbel Starosta Legionowski podpisał pozwolenie na budowę szpitala wojskowego w Legionowie, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego.
 

 

Jak przypomniał minister Błaszczak szpital będzie służył żołnierzom Wojska Polskiego, szczególnie z nowotworzonej 18. Dywizji Zmechanizowanej, ale także będzie służył mieszkańcom Legionowa i powiatu legionowskiego. Szef MON zwrócił uwagę, że dzięki nowej placówce opieki medycznej, mieszkańcy Legionowa, miasta które od zawsze związane jest z Wojskiem Polskim będą  mogli korzystać również z tego potencjału, jaki tworzy Wojsko Polskie.

 

- Poprzez utworzenie szpitala w Legionowie powstanie 250 nowych miejsc pracy. To będą miejsca pracy właśnie związane z funkcjonowaniem szpitala, a więc to miejsca pracy, które zostaną przeznaczone dla lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego. (…) Będą pracowali wybitni specjaliści, bo takich wybitnych specjalistów zatrudnia Wojskowy Instytut Medyczny. To są rzeczywiście lekarze należący do najlepszych w Polsce, a więc gwarantujący to, że poziom leczenia w tym szpitalu będzie wysoki – powiedział szef MON.

 

Minister poinformował także, że funkcjonująca dziś w Legionowie wojskowa przychodnia zostanie zintegrowana ze szpitalem i będzie dalej działała na rzecz mieszkańców.
 
Szef MON złożył podziękowania na ręce Starosty Legionowskiego oraz gen. dyw. prof. Grzegorza Gieleraka, Dyrektora WIM za dotychczasową współpracę przy projekcie. - Dziękuję za sprawność w przygotowaniu najpierw dokumentacji - te podziękowania składam na ręce pana generała, dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego i dziękuję panu staroście za sprawne przeanalizowanie dokumentacji i wydanie pozwolenia na budowę – dodał minister.

 

***

Z inicjatywy Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej w Legionowie powstanie nowy wojskowy szpital. Zostanie zbudowany na części działki użytkowanej obecnie przez Wojskową Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SPZOZ. Nowy szpital będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
 
Według założeń, szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji 90 pacjentów. Będzie miał 5 kondygnacji naziemnych i podziemny parking. W ramach nowej inwestycji planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych oraz oddziałów szpitalnych. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób - lekarzy, pielęgniarek oraz inny personel medyczny i pomocniczy. Podstawowym źródłem finansowania inwestycji będą środki resortu obrony narodowej.

 

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej

 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Na które inwestycje zabraknie miastom pieniędzy?

Na które inwestycje zabraknie miastom pieniędzy?v

Ponad 70 miast należących do Związku Miast Polskich odpowiedziało na ankietę i podało inwestycje, z których będą musiały zrezygnować w kolejnym roku z powodu uszczuplenia wpływów podatkowych. Są wśród nich inwestycje drogowe, oświatowe, sportowe - podaje ZMP.

Warszawa Powązki szybko rośnie nowy przystanek

Warszawa Powązki szybko rośnie nowy przystanek

 

Przy ulicy Powązkowskiej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A budują nowy przystanek. Zapewnione będzie dogodne dojście m.in. kładką. Warszawa Powązkowska to dla mieszkańców kolejny komfortowy dostęp do kolei na linii obwodowej w Warszawie. Pasażerowie maja już do dyspozycji nowe przystanki Warszawa Wola, Młynów i Koło.