Bliżej do otwarcia nowego szpitala wojskowego w Legionowie

W Legionowie powstanie nowy wojskowy szpital.

 

Bliżej do otwarcia nowego szpitala wojskowego w Legionowie

 

 

W piątek, 2 sierpnia w obecności szefa MON, Robert Wróbel Starosta Legionowski podpisał pozwolenie na budowę szpitala wojskowego w Legionowie, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego.
 

 

Jak przypomniał minister Błaszczak szpital będzie służył żołnierzom Wojska Polskiego, szczególnie z nowotworzonej 18. Dywizji Zmechanizowanej, ale także będzie służył mieszkańcom Legionowa i powiatu legionowskiego. Szef MON zwrócił uwagę, że dzięki nowej placówce opieki medycznej, mieszkańcy Legionowa, miasta które od zawsze związane jest z Wojskiem Polskim będą  mogli korzystać również z tego potencjału, jaki tworzy Wojsko Polskie.

 

- Poprzez utworzenie szpitala w Legionowie powstanie 250 nowych miejsc pracy. To będą miejsca pracy właśnie związane z funkcjonowaniem szpitala, a więc to miejsca pracy, które zostaną przeznaczone dla lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego. (…) Będą pracowali wybitni specjaliści, bo takich wybitnych specjalistów zatrudnia Wojskowy Instytut Medyczny. To są rzeczywiście lekarze należący do najlepszych w Polsce, a więc gwarantujący to, że poziom leczenia w tym szpitalu będzie wysoki – powiedział szef MON.

 

Minister poinformował także, że funkcjonująca dziś w Legionowie wojskowa przychodnia zostanie zintegrowana ze szpitalem i będzie dalej działała na rzecz mieszkańców.
 
Szef MON złożył podziękowania na ręce Starosty Legionowskiego oraz gen. dyw. prof. Grzegorza Gieleraka, Dyrektora WIM za dotychczasową współpracę przy projekcie. - Dziękuję za sprawność w przygotowaniu najpierw dokumentacji - te podziękowania składam na ręce pana generała, dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego i dziękuję panu staroście za sprawne przeanalizowanie dokumentacji i wydanie pozwolenia na budowę – dodał minister.

 

***

Z inicjatywy Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej w Legionowie powstanie nowy wojskowy szpital. Zostanie zbudowany na części działki użytkowanej obecnie przez Wojskową Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SPZOZ. Nowy szpital będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
 
Według założeń, szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji 90 pacjentów. Będzie miał 5 kondygnacji naziemnych i podziemny parking. W ramach nowej inwestycji planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych oraz oddziałów szpitalnych. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób - lekarzy, pielęgniarek oraz inny personel medyczny i pomocniczy. Podstawowym źródłem finansowania inwestycji będą środki resortu obrony narodowej.

 

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej

 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Ostrzeżenie przed barszczami kaukaskimi!
Prawie 100 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej
130 elektrycznych autobusów dla Warszawy
Wystawa dzieł Józefa Chełmońskiego w Pałacu w Radziejowicach