Bezrobotni w dzielnicach Warszawy

Bezrobotni w dzielnicach Warszawy

foto: pixabay.com

 

Statystyczny bezrobotny pochodzi z dzielnicy Praga-Południe, ma 35-44 lata, posiada wykształcenie wyższe, jego staż zawodowy jest krótszy niż 1 rok, a bez pracy pozostaje dłużej niż 2 lata.

 

Wśród ogółu zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie przeważały kobiety, najwyższy odsetek bezrobotnych kobiet zanotowano w Wilanowie (62%). Najwięcej bezrobotnych mężczyzn było w dzielnicy Wawer (blisko 54%).

 

Co czwarty bezrobotny był w wieku 35-44 lata. Największy udział bezrobotnych z tej grupy wiekowej zaobserwowano w Wilanowie (ponad 35%), najmniejszy natomiast w Wesołej (blisko 22%).

 

Wykształcenie nadal nie jest gwarancją zatrudnienia. Największą grupę bezrobotnych stanowiły osoby z wykształceniem wyższym (ponad 31%). Drugą najliczniejszą grupą były osoby z wykształceniem gimnazjalnym, podstawowym i niepełnym podstawowym (blisko 24%). Największy udział bezrobotnych z wykształceniem wyższym odnotowano w Wilanowie (blisko 58%), a najmniejszy na Pradze-Północ (blisko 16%).

 

W grupie bezrobotnych dominowały osoby ze stażem pracy do 1 roku (22%) oraz pracownicy bardziej doświadczeni, ze stażem na rynku pracy 10-20 lat (blisko 18%). Bezrobotni z krótkim doświadczeniem zawodowym byli szczególnie liczni w Śródmieściu (ponad 26%). Odsetek ten był najniższy na Białołęce (ponad 16%).

 

Pod względem czasu pozostawania bez pracy największe problemy z jej znalezieniem miały osoby pozostające bez pracy dłużej niż 24 miesiące (ponad 25%). Z ponad dwuletnim brakiem zatrudnienia zmagało się aż ponad 29% bezrobotnych z Żoliborza. Najmniejszy odsetek osób długotrwale bezrobotnych wykazano na Białołęce (ponad 16%).

 

Źródło: Urząd Statystyczny w Warszawie

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Skala Apgar, czyli za co noworodek dostaje punkty

Skala Apgar, czyli za co noworodek dostaje punkty

Pierwsze oceny dziecko dostaje już w pierwszej minucie jego życia - mowa o skali Apgar. Jeśli noworodek otrzyma 8-10 punktów, jego stan uważa się za dobry.

 

TOP 5 - listopada, najlepsze akcje i parady PGNIG Superligi

TOP 5 - listopada, najlepsze akcje i parady PGNIG Superligi

Zapraszamy do obejrzenia materiałów z najlepszymi akcjami i paradami PGNiG Superligi w listopadzie. 

Program „Mój Prąd” – założenia szczegółowe

Program „Mój Prąd” – założenia szczegółowe

Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a jego budżet to 1 mld złotych. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł. Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej. Program skierowany jest do gospodarstw domowych.