Bezpłatne piątki w Łazienkach Królewskich do 27 września

Bezpłatne piątki w Łazienkach Królewskich do 27 września

foto: pixabay.com

 

Bezpłatne piątki w Łazienkach Królewskich do 27 września

7 czerwca – 27 września 2019, 
 

Łazienki Królewskie zapraszają na bezpłatne zwiedzanie letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. W każdy piątek w godz. 10.00-20.00 obowiązuje wolny wstęp do wszystkich obiektów Muzeum oraz na wystawy stałe i czasowe.

 

Bezpłatne wejściówki do poszczególnych obiektów otrzymać można w muzealnych kasach (Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, Pałac Myślewicki, Podchorążówka, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa).

 

W Pałacu na Wyspie warto zobaczyć Królewską Galerię Obrazów z dziełami wybitnych artystów europejskich XVII i XVIII wieku, które zgromadził ostatni władca Polski, oraz królewskie apartamenty.

 

Starej Oranżerii obejrzeć można Teatr Królewski, jeden z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich, Królewską Galerię Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata, a także Galerię Rzeźby Polskiej z pracami najwybitniejszych polskich artystów, tworzących od początku XIX wieku do połowy XX wieku.

 

W Pałacu Myślewickim warto się przyjrzeć historycznym polichromiom Jana Bogumiła Plerscha, słynnego malarza i dekoratora, należącego do ścisłej kadry artystycznej na warszawskim dworze. Znajduje się tam też sypialnia księcia Józefa Poniatowskiego.

 

Darmowe zwiedzanie w piątek odbywa się również w Koszarach Kantonistów w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (Odział Muzeum Łazienki Królewskie). Obejrzeć tam można polski salon myśliwski z XIX-XX wieku, a także ekspozycję zwierząt leśnych, ptaków i trofeów egzotycznych.

 

Źródło:  Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
ul. Agrykola 1, 00-460 Warszawa
lazienki-krolewskie.pl

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Skala Apgar, czyli za co noworodek dostaje punkty

Skala Apgar, czyli za co noworodek dostaje punkty

Pierwsze oceny dziecko dostaje już w pierwszej minucie jego życia - mowa o skali Apgar. Jeśli noworodek otrzyma 8-10 punktów, jego stan uważa się za dobry.

 

Telemarketer musi mieć zgodę abonenta?

Telemarketer musi mieć zgodę abonenta?

Część polskich urzędów zaczyna wymagać od telemarketerów uprzedniej zgody na kontakt telefoniczny w celu przedstawienia oferty. Uważają, że taka zgoda jest potrzebna nie tylko w stosunku do konsumenta, ale również przedsiębiorców.