Łaskarzew

 

 

 


Źródło: Materiał udostępniony przez serwis mazowszanie.eu / kanał youtube /

 
 
Łaskarzew
 

Pięciotysięczne miasteczko Łaskarzew, położone w powiecie garwolińskim, to urokliwe miejsce, w którym mieszkają sympatyczni i otwarci ludzie. Na prośbę biskupa poznańskiego Andrzeja Łasakrzego Gosławskiego, król Władysław Jagiełło w 1418 roku wystawił w Łęczycy przywilej zezwalający na założenie miasta, które od imienia biskupa otrzymało nazwę Łaskarzew.

 

Kiedy ponowna ciąża?

Kiedy ponowna ciąża?

Planowanie powiększenia rodziny powinno uwzględniać poziom ryzyka dla zdrowia, zarówno matki, jak i dziecka. W świetle dotychczasowych danych idealnie, by od porodu do zajścia w następną ciążę minęło nie mniej niż 12 miesięcy.

Bombardowanie Marsa ładunkami jądrowymi

Bombardowanie Marsa ładunkami jądrowymi

 

Pomysł miliardera Elona Muska dot. zbombardowania ładunkami termojądrowymi czap lodowych Marsa po to, aby zmieniła się atmosfera tej planety jest nierealny - oceniła dr Weronika Śliwa z Centrum Nauki Kopernik. W jej ocenie żadna osiągalna dziś technologia nie mogłaby sprostać temu zadaniu.

 

Kilkaset neandertalskich narzędzi odkryto w jaskini na zamku w Olsztynie

Kilkaset neandertalskich narzędzi odkryto w jaskini na zamku w Olsztynie

Kilkaset krzemiennych narzędzi wykonanych przez neandertalczyków ok. 40 tys. lat temu odkryli archeolodzy w czasie wykopalisk w jaskini położonej na terenie zamku w Olsztynie (woj. śląskie) w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.