Auta elektryczne podbijają rynek

fot. pixabay,com

 

Samochody elektryczne podbijają rynek

 

Na całym świecie bardzo szybko rośnie sprzedaż aut elektrycznych. W 2017 r. zwiększyła się ona o 52 proc., do 1,2 mln sztuk - podaje międzynarodowa firma doradcza Frost & Sullivan.

 

Według szacunków tej firmy w 2018 r. globalna sprzedaż samochodów z napędem elektrycznym ma wynieść ponad 1,6 mln egzemplarzy. Frost &Sullivan prognozuje, że w najbliższej dekadzie ta sprzedaż nadal będzie skokowo rosnąć, a w 2025 r. udział aut elektrycznych w ogólnej liczbie samochodów sięgnie 22 proc. Mają do tego przyczynić się spadające ceny baterii (litowo-jonowych) aut elektrycznych i szybko powiększająca się sieć stacji do ich ładowania. W 2017 r. w Europie najwięcej takich stacji było w Holandii - 30,4 tys. i w Niemczech - 20,3 tys.

 
 
Sprzedaż aut elektrycznych napędzają dziś przede wszystkim Chiny I Europa. Ich udział w tym rynku wynosił w zeszłym roku odpowiednio 49,5 proc. i 25,6 proc., podczas gdy Ameryki Północnej – 17,7 proc., a Japonii – 4,5 proc. W 2017 r. liczba użytkowanych aut elektrycznych na świecie wynosiła 3,3 mln sztuk, z czego prawie milion na naszym kontynencie. W zeszłym roku tylko w Europie sprzedano ich 318 tys. sztuk, (o 48,6 proc. więcej niż z 2016 r.). Najwięcej w Norwegii - 63,2 tys., w Niemczech - 58,3 tys., w Wielkiej Brytanii - 49,4 tys. i we Francji - 42,7 tys.
 
jmk/
 
Na podstawie Frost & Sullivan, wnp.pl
Źródło: www.kurier.pap.pl

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Gorączka może być potrzebna

Gorączka może być potrzebna

Podwyższona temperatura ciała przyspiesza odpowiedź naszego organizmu na infekcje, rany i guzy.  Co ciekawe, im wyższa gorączka, tym naturalny system ochrony działa lepiej. Oczywiście w granicach dopuszczalnej normy.

Unijne inwestycje w polskich gminach - od 19 zł do ponad 300 tys. zł na mieszkańca

Unijne inwestycje w polskich gminach

Ponad 300 tys. zł na mieszkańca wyniosła wartość realizowanych projektów unijnych w gminie Krotoszyce, to najwięcej spośród polskich gmin i miast - wynika z danych GUS. Na drugim końcu skali znalazła się gmina Zabrodzie w woj. mazowieckim, gdzie na jednego mieszkańca przypadło 19 zł.

Co wiemy o mazowieckich nauczycielach?

Co wiemy o mazowieckich nauczycielach?

W roku szkolnym 2017/18 we wszystkich typach placówek szkolnych województwa mazowieckiego (bez szkół wyższych) pracowało łącznie 76 tys. nauczycieli, z czego 26 tys. w Warszawie. 

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Ta największa stała wystawa w Muzeum przedstawia najdawniejsze dzieje ludzkości na ziemiach polskich od początku osadnictwa do początków panowania Bolesława Krzywoustego.