Wydarzenia kulturalne w Pałacu w Chrzęsnem

Wydarzenia kulturalne w Pałacu w Chrzęsnem

 

Wydarzenia kulturalne w Pałacu w Chrzęsnem

 

 

 

Jaki to przebój? - Koncert Przedsylwestrowy

 

STAROSTA WOŁOMIŃSKI  ADAM LUBIAK  ZAPRASZA NA KONCERT PRZEDSYLWESTROWY  "JAKI TO PRZEBÓJ? "

 

W programie występ Marcina Jajkiewicza - artysty programu „Jaka to melodia?”, a towarzyszyć mu będą:
-Anna Bystroń-Jajkiewicz - śpiew
-Michał Rorat - fortepian
 
Niedziela, 29 grudnia 2019, godz. 16:00
miejsce: Pałac w Chrzęsnem
 
Usłyszymy największe przeboje ze świata , muzyki rozrywkowej !!!

 

Marcin Jajkiewicz - artysta  telewizyjny, musicalowy i estradowy. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie wciela się w rolę  Jean ValJeana w musicalu „Nędznicy” oraz Lwa Alexa w musicalu „Madagaskar”. Wieloletni artysta popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia?”. Pierwszy polski odtwórca roli Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki”. Bajkowy Hans w super produkcji Disneya „Kraina lodu” (wokal). Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Będąc wokalistą zespołu Button Hackers  piosenką „Między nami” wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym. Został zaproszony do współpracy przez polską divę panią Grażynę Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej Polski. Jest również  wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu „Mam Talent”) Tango Corazon Quintet .

 

Anna Bystroń-Jajkiewicz - wokalistka, autorka tekstów. Ma na swoim koncie koncerty na największych salach koncertowych takich jak NOSPR w Katowicach. Jej projekt „Odrobinę szczęścia w miłości” cieszy się dużym powodzenie. Była artystka Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.  Absolwentka Akademii Muzycznej im.Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Laureatka licznych konkursów wokalnych. Grała na deskach teatru Nowego im.Witkacego w Słupsku, gdzie wcieliła się w rolę baronowej Elsy Shreader przy okazji polskiej prapremiery musicalu „Dźwięki muzyki’’ oraz na deskach teatru im Ludwika Solskiego w Tarnowie w roli Róży w spektaklu muzycznym „Mały Książę”. Obecnie koncertuje na scenach całej polski z niezależnymi projektami.

 

Michał Rorat - pianista, absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej Akademii im. J. Długosza w Częstochowie. Jako student udzielał się na rzecz Instytutu Muzyki AJD, m.in. organizując liczne koncerty, sam również brał w nich udział. Należał do chóru akademickiego. Podczas studiów założył swój zespól jazzowy Often Hides, z którym zdobył I nagrodę podczas spotkań muzyków jazzowych południowej Polski w Rudnikach Wieluńskich, na tym festiwalu zdobył również Grand Prix dla najlepszego pianisty oraz kompozytora. Wraz z wokalistką Anną Andrzejewską zdobyli Grand Prix konkursu „Kalinowe Noce, Kalinowe Dni”, rozpoczęli wówczas współpracę z fundacją Macieja Zakościelnego „Kalinowe Serce”. W 2006 wyjechał na pół roku do Stanów Zjednoczonych, aby doskonalić swój warsztat muzyczny w Denver Music Institute. W 2009 rozpoczął współpracę z częstochowską formacją Helou!, z którą występował u boku znanych zespołów, m.in. Lombard, Dżem, Myslovitz. W 2010 zespół został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu „Przebojem na antenę”, organizowanego przez Radio Białystok. W 2011 ukazała się jego pierwsza solowa płyta z kompozycjami i interpretacjami standardów jazzowych. Dzięki temu przedsięwzięciu został zaproszony na festiwal jazzowy w Toskanii. W 2012 został pianistą oraz kompozytorem częstochowskiej formacji BlackBird, w której gra u boku amerykańskiego perkusisty pochodzącego z Chicago, Franka Parkera oraz polskiego wibrafonisty Bernarda Maselego. Współpracuje z częstochowskim Teatrem im. A. Mickiewicza, akompaniuje aktorom w spektaklu Hemar w chmurach. Producent płyty wokalistki Ani Książkiewicz („Lea Lou”). Finalista 8 Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Swingujący Kruk”. W 2013 nawiązał współpracę z Wydawnictwami Popularnonaukowymi „Sfinks”, dla których komponuje i aranżuje utwory. Wraz z wokalistą Krzysztofem Dryndą jest laureatem programu Szansa na sukces, zakwalifikował się też do finału prestiżowego konkursu Grechuta Festival w Krakowie. Organizator koncertów na terenie Częstochowy z udziałem artystów z innych miast, zajmuje się również oprawą muzyczną uroczystości organizowanych przez Urząd Miasta. Współpracował z takimi artystami jak: Zbigniew Wodecki, Marcin i Lidka Pospieszalscy, Frank Parker, Brad Terry, Muniek Staszczyk, Michał Gasz, Piotr Machalica, Janusz Tylman, Wiktor Zborowski, Alicja Majewska, Andrzej Sikorowski, Janusz Yanina-Iwański, Ania Książkiewicz. Pracuje jako nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 8 im. H. Poświatowskiej w Częstochowie, prowadzi tam chór szkolny.

 

Wstęp na podstawie zaproszeń!

 
Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1
Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
tel. 29 757 29 50
palac@palacwchrzesnem.pl
www.palacwchrzesnem.pl

 

Źródło: Pałac w Chrzęsnem / palacwchrzesnem.pl

 

Jaki to przebój? - Koncert Przedsylwestrowy

Rany przewlekłe – czy dieta pomaga w ich leczeniu?

Rany przewlekłe – czy dieta pomaga w ich leczeniu?

 

To FAKT! Trudno gojące się rany, takie jak np. odleżyny czy stopa cukrzycowa, mogą wymagać specyficznej zmiany diety, m.in. po to, by organizm produkował więcej kolagenu. O jakie zmiany chodzi? Podpowiadamy - co jeść, a czego unikać.

 

Rezolucje PE dotyczące sytuacji w Hongkongu, Rosji i na granicy USA-Meksyk

Rezolucje PE dotyczące sytuacji w Hongkongu, Rosji i na granicy USA-Meksyk

Parlament Europejski przyjął w czwartek trzy rezolucje dotyczące przestrzegania praw człowieka w Hongkongu, w Rosji i na granicy amerykańsko-meksykańskiej. 

Coraz mniej mieszkańców Mazowsza żyje w ubóstwie

Coraz mniej mieszkańców Mazowsza żyje w ubóstwie

W województwie mazowieckim ubóstwo pozostaje poważnym problemem, ale jego zasięg maleje.