Więcej pociągów PKP Intercity z Warszawy do Wrocławia, Kielc i Radomia

Więcej pociągów PKP Intercity z Warszawy do Wrocławia, Kielc i Radomia

 

Więcej pociągów PKP Intercity z Warszawy do Wrocławia, Kielc i Radomia

 

W niedzielę 1 września 2019 roku wchodzi w życie korekta rocznego rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 19 października 2019 roku. Wprowadzane zmiany zapewnią optymalne kursowanie pociągów PKP Intercity podczas licznych modernizacji linii kolejowych.

 

Zmiany w rozkładzie jazdy ucieszą mieszkańców Wrocławia, Kielc i Radomia. Od 1  września podróżni będą mogli ponownie korzystać z pociągów IC Morcinek, TLK Sztygar i IC Bolko w całej relacji Warszawa – Wrocław – Warszawa, które do tej pory były odwoływane na odcinku Radom – Warszawa Zachodnia – Radom. Dzięki temu znacząco poprawi się oferta połączeń Warszawy z Kielcami, która wzrośnie z 4 do 7 par, a także stolicy z Radomiem, gdzie na trasę ruszy już nie 6, a 9 par pociągów. Pomiędzy Warszawą a Wrocławiem będzie kursować 17 par pociągów.

 

Mimo licznych modernizacji linii kolejowych w całej Polsce PKP Intercity niezmiennie uruchamia każdego dnia około 380 pociągów. Na najpopularniejszej trasie Warszawa – Kraków kursuje 25 par pociągów, pomiędzy stolicą a Trójmiastem – 22, Warszawę i Katowice łączy 21 par pociągów, a Warszawę i Poznań – 12.

 

Dalsze prace inwestycyjne w obrębie węzła krakowskiego wymuszają małe zmiany w siatce połączeń pociągów kategorii Express InterCity Premium (EIP) i Express InterCity (EIC).

 

Pociąg EIC Kościuszko/Norwid rel. Warszawa Wsch./Gdynia Gł. – Kraków Gł. będzie odjeżdżać z Warszawy dwie godziny wcześniej, o 5:46. Skład EIP 1302 łączący Warszawę i Kraków będzie wyjeżdżać ze stolicy o 7:05, czyli godzinę później. Również o godzinę później, na 7:55, został przesunięty start pociągu EIP 1300 z Warszawy do Krakowa Głównego.

 

Szczegółowe informacje dla pasażerów

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. 30 i 31 sierpnia oraz 1 i 2 września na dziesięciu dworcach 
w największych miastach Polski (Warszawa Centralna, Wschodnia i Zachodnia, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków Główny, Poznań, Szczecin, Wrocław), a także 30 i 31 sierpnia oraz 1 września na dworcu w Zakopanem, pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

 

Źródło: PKP Intercity

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Trwałe i atrakcyjne ogrodzenie na posesję

Trwałe i atrakcyjne ogrodzenie na posesję

 

Budowa domu to poważna inwestycja na wiele długich miesięcy, wiele spraw do omówienia i decyzji do podjęcia.
Ważne jest wyznaczenie terenu działki, pod który ma być budowany dom. Jednym z ważniejszych decyzji dotyczącej bezpieczeństwa, jest właśnie grodzenie działki i terenu na którym ma stać dom.