Siedem nowych ambulansów dla płockiego pogotowia

data dodania: 
29.10.2019
Siedem nowych ambulansów dla płockiego pogotowia

 

Siedem nowych ambulansów dla płockiego pogotowia

 

SPZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku wzbogaciła się o siedem nowych karetek. Na ich zakup samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 3,4 mln zł.

 

Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego do płockiego pogotowia trafiło siedem nowych ambulansów sanitarnych typu C marki Volkswagen Crafter. Każdy jest wyposażony w najnowszej generacji sprzęt medyczny m.in.: defibrylator transportowy z opcją teletransmisji danych, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, transporter i nosze, krzesełko transportowe, respirator transportowy, deskę ortopedyczną z pasami i unieruchomieniem głowy oraz pompę infuzyjną. Karetki będą obsługiwać Płock i okoliczne powiaty: płocki, gostyniński, sierpecki oraz sochaczewski.

 

Nowe ambulanse to przede wszystkim podniesienie zdolności operacyjnej oraz jakości świadczonych usług medycznych. To także większy komfort pracy zespołów ratownictwa medycznego.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Skala Apgar, czyli za co noworodek dostaje punkty

Skala Apgar, czyli za co noworodek dostaje punkty

Pierwsze oceny dziecko dostaje już w pierwszej minucie jego życia - mowa o skali Apgar. Jeśli noworodek otrzyma 8-10 punktów, jego stan uważa się za dobry.

 

Jakie są propozycje nazwy dla "polskiej planety?"

nazwy dla "polskiej  planety?"

 

Ciri, Wolin albo Boruta może się nazywać planeta, odkryta przez polskich astronomów pod kierownictwem prof. A. Niedzielskiego. Na nazwę planety i jej gwiazdy można głosować do końca października, wybierając spośród 7 propozycji, zgłoszonych wcześniej przez Polaków.

 

Jaki był ruch na warszawskich mostach?

Jaki był ruch na warszawskich  mostach?

Wakacje to czas, w którym można zaobserwować zmniejszony ruch pojazdów, jednak w tym roku ich ilość była rekordowa. Każdej doby przez stołeczne mosty przejeżdżało niemal 640 tys. pojazdów.

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Ta największa stała wystawa w Muzeum przedstawia najdawniejsze dzieje ludzkości na ziemiach polskich od początku osadnictwa do początków panowania Bolesława Krzywoustego.