Prawie 840 interwencji – straż miejska podsumowuje działania „Znicz" i „Hiena"

data dodania: 
05.11.2019
Prawie 840 interwencji – straż miejska podsumowuje działania „Znicz" i „Hiena"

 

Prawie 840 interwencji – straż miejska podsumowuje działania „Znicz" i „Hiena"

 

 

Blisko 840 razy interweniowali strażnicy miejscy, którzy dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze. Pod koniec minionego tygodnia straż miejska rozpoczęła działania w rejonach stołecznych nekropolii, dziś je podsumowuje. Mimo wielu interwencji było spokojnie i bezpiecznie. Nie odnotowano poważniejszych incydentów.

 

Prewencyjne działania, realizowane w ramach corocznych akcji „Znicz" i „Hiena", miały na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym cmentarze.

 

Dbało o to blisko 700 funkcjonariuszy. Największe siły zostały skierowane do działań w dniu Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny. Strażnicy mieli również za zadanie utrzymywać płynność ruchu pieszych i pojazdów w rejonie nekropolii. Swoje działania w tym zakresie dostosowywali do zmieniającej się sytuacji. W wielu miejscach konieczne było wprowadzenie wygrodzeń uniemożliwiających pozostawianie pojazdów. Strażnicy reagowali w przypadkach tamowania i utrudniania ruchu, likwidowali „dzikie parkingi", które powstawały na terenach zielonych i w parkach, wprowadzali rozwiązania ułatwiające dojście do bram cmentarzy.

 

Interwencje strażników były potrzebne, gdy dochodziło do przypadków kradzieży, aktów dewastacji, przypadków spożywania alkoholu czy zakłócania spokoju i porządku. To były najczęstsze przyczyny interwencji funkcjonariuszy. Samych tylko zdarzeń związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym mundurowi odnotowali ponad 300. Mimo licznych apeli służb o zwracanie uwagi na zmienioną w pobliżu cmentarzy organizację ruchu, kierowcy nie zawsze stosowali się do tymczasowych zmian, które miały na celu ułatwienie poruszania się pieszym udającym się na cmentarze i pojazdom komunikacji zbiorowej, dojeżdżającym w bezpośrednie okolice nekropolii.

 

Strażnicy miejscy pomagali także w różnych sytuacjach mieszkańcom Warszawy i gościom, którzy w tych dniach odwiedzali swoich bliskich pochowanych na stołecznych nekropoliach. Udzielali pomocy osobom, które zgubiły się na cmentarzach, wskazywali kierowcom miejsca wyznaczone do parkowania, pomagali przy wyjeździe z parkingów., reagowali, gdy dochodziło do zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w rejonach cmentarzy lub kiedy pomocy potrzebowały osoby, które zasłabły.

 

Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy

Rany przewlekłe – czy dieta pomaga w ich leczeniu?

Rany przewlekłe – czy dieta pomaga w ich leczeniu?

 

To FAKT! Trudno gojące się rany, takie jak np. odleżyny czy stopa cukrzycowa, mogą wymagać specyficznej zmiany diety, m.in. po to, by organizm produkował więcej kolagenu. O jakie zmiany chodzi? Podpowiadamy - co jeść, a czego unikać.

 

Coraz więcej modliszek w Polsce

Coraz więcej modliszek w Polsce

 

Ocieplający się klimat sprawił, że także we wschodnich regionach, w tym np. w Białymstoku, coraz częściej obserwowane są będące pod ochroną modliszki. Owady te niektórzy mieszkańcy mieli okazję zobaczyć nawet w swoich domach. Zdjęciami chętnie dzielą się w mediach społecznościowych.

 

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Ta największa stała wystawa w Muzeum przedstawia najdawniejsze dzieje ludzkości na ziemiach polskich od początku osadnictwa do początków panowania Bolesława Krzywoustego.