Nowoczesne rolety okienne w salonie, łazience, kuchni i na poddaszu

Data dodania: 
28.01.2020
Nowoczesne rolety okienne w salonie, łazience, kuchni i na poddaszu

 

Nowoczesne rolety okienne w salonie, łazience, kuchni i na poddaszu

 

Różnego rodzaju rolety okienne są wybierane coraz chętniej do nowoczesnych wnętrz. Niejednokrotnie zastępują one zasłonki i firanki. Pełnią zatem funkcje praktyczne i dekoracyjne. Obecnie są dostępne na rynku rozwiązania idealnie pasujące do klasycznych okien, jak tych, które zamontowane są na poddaszach. Jakie rolety warto zatem wybrać do salonu, łazienki, kuchni oraz na poddasze?

 

Obecnie są dostępne na rynku rozwiązania idealnie pasujące do klasycznych okien, jak tych, które zamontowane są na poddaszach. Jakie rolety warto zatem wybrać do salonu, łazienki, kuchni oraz na poddasze?

 

Plisy okienne – rolety do nowoczesnych pomieszczeń

 

Do nowoczesnych aranżacji wnętrz chętnie wykorzystywane są plisy okienne. Ich popularność wynika z kilku względów. Przede wszystkim osobom lubiącym minimalistyczne rozwiązania może podobać się ich forma, gdzie nie ma drążka czy kasety, a także dodatkowych sznurków czy koralików do sterowania tkaniną. Mimo tego plisy okienne są niezwykle funkcjonalne. Można je bowiem zaciągać zarówno od góry, jak i od dołu. To pozwala na ustawienie tkaniny praktycznie w dowolnej pozycji. Przykładowo łazience i sypialni można zaciągać je od dołu, aby zachować prywatność w tych pomieszczeniach, jednocześnie nie zasłaniając całego okna, by wpuścić więcej światła do domu. W kuchni natomiast możesz osłonić okna w ich środkowej części z rana. Natomiast po południu zaciągnąć je na górną część skrzydła okiennego. Tego rodzaju plisy okienne sprawdzą się również w salonie.

 

Popularność tych plis wynika także z tego, że są one łatwe w zamontowaniu i nie wymagają nawiercania ram okiennych czy ściany. Dodatkowo są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Oprócz tego możesz zdecydować również o rodzaju tkaniny, która jest wykorzystana do tworzenia plisy. Do sypialni polecane są szczególnie plisy z tkaniny typu blackout, która pozwala na bardzo dobre zaciemnienie pomieszczania. Z kolei do salonu czy jadalni możesz wybrać tkaninę perłową, która delikatnie rozprasza światło, rozświetlając subtelnie wnętrze. Pełną gamę kolorystyczną oraz pozostałe rodzaje tkanin możesz znaleźć na stronie wiodącego producenta plis okiennych firmy Karnix - https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html.

 

Rolety dachowe – dostosowane pod wymiar

 

Wiele osób wskazuje na to, że trudno im dobrać osłony okienne do okien dachowych. Tutaj ciekawą propozycją okazują się rolety dachowe, które można zamówić pod wymiar konkretnego okna. Dlaczego warto zainteresować się akurat tym produktem? Przede wszystkim dlatego, że idealnie przylega do skrzydła okiennego, co eliminuje efekt „łopotania”, jaki występuje w roletach bez prowadzenia. Rolety dachowe, podobnie jak plisy okienne nie mają systemu sznurkowego czy koralikowego. Korzystanie z nich jest bardzo łatwe z uwagi na to, że są wyposażone w system samoistnego zwijania rolety do góry. Natomiast jeśli chcesz ją rozwinąć, możesz ją zablokować na jednym z trzech poziomów.

 

Zwróć uwagę również na to, że rolety dachowe możesz dobrać pod względem kolorystycznym i sposobem wykończenia materiału, z jakiego są wykonane. Dostępne są między innymi tkaniny perłowe, żakardowe, metalizowane czy zaciemniające. Ciekawą propozycją są również tkaniny drukowane w motywy dziecięce, młodzieżowe oraz nowoczesne. Możesz je wszystkie zobaczyć na stronie: https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html. Znajdziesz tam też informacje o ich właściwościach i sposobie pielęgnacji tego typu rolet.

 

Artykuł sponsorowany  karnix.pl

Nowoczesne rolety okienne w salonie, łazience, kuchni i na poddaszu
Nowoczesne rolety okienne w salonie, łazience, kuchni i na poddaszu

Sprawdź co leży u podstaw lęku

Lęk jest produktem naszej świadomości

Zdolność ludzkiego mózgu do wyobrażania sobie przyszłości jest unikatowa.

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

 

2 września rozpoczną się w szkołach lekcje. Ferie zimowe rozpoczną się 13 stycznia od pięciu województw.

 

W Siedlcach powstaje Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem

W Siedlcach powstaje Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem

 

Przyszłe i obecne mamy oraz ich dzieci otrzymają opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. W Siedlcach trwa budowa Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim. Wartość inwestycji to ponad 12 mln zł.