Nafciarze zgodnie z planem

data dodania: 
04.11.2019
Nafciarze zgodnie z planem

 

Nafciarze zgodnie z planem

 

Pewnym triumfem ORLEN Wisły Płock zakończyło się spotkanie z beniaminkiem PGNiG Superligi Grupą Azoty Tarnów. Nafciarze zwyciężyli 33:14.

 

Wobec kontuzji, jakie dotknęły w ostatnim czasie gospodarzy, trener Xavie Sabate zdecydował się  na eksperymentalne ustawienie z Przemkiem Krajewskim na prawym skrzydle i Jerko Matuliciem na rozegraniu. Obaj byli głównymi postaciami pierwszych minut dzisiejszego pojedynku i między innymi dzięki nim w 8.min. gospodarze prowadzili 6:2. Chwilę później o czas musiał już prosić trener gości Marcin Markuszewski. Nafciarze zanotowali serię kilku przechwytów, trafiając w sytuacjach sam na sam, podwyższając stan meczu na 9:3. Podwyższona obrona ORLEN Wisły sprawiała wiele problemów przyjezdnym. W pewnym momencie zanosiło się na nokaut, ale dość niespodziewanie tarnowianie zaczęli regularnie trafiać do bramki Adama Morawskiego i wykorzystywać błędy Wiślaków  i zrobiło się już „tylko” 11:7. Dobra passa przyjezdnych nie trwała jednak długo i w efekcie na konto Nafciarzy powędrowały cztery kolejne trafienia (15:7). Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego pojedynku.

 

Po przerwie Wiślacy nie pozostawili ekipie z Tarnowa żadnych złudzeń. Już po ośmiu minutach różnica między oboma zespołami wynosiła czternaście oczek, a goście przez osiem minut nie byli w stanie wpisać się na listę strzelców. Nie mogło dziwić, że sztab szkoleniowy beniaminka PGNiG Superligi szybko wykorzystał wszystkie przerwy na żądanie. Efektów jednak nie było, a trener Sabate postanowił dać szansę pokazania się młodym zawodnikom, między innymi Pawłowi Kowalskiemu czy Wiktorowi Jankowskiego. Jednak nawet mimo eksperymentalnych ustawień oraz osłabień wicemistrzów Polski tarnowianie do końca spotkania nie mieli za wiele do powiedzenia w tym pojedynku. Wiślacy natomiast systematycznie powiększali swoją przewagę i ostatecznie zwyciężyli 33:14.

 

ORLEN Wisła Płock – Grupa Azoty Tarnów 33:14 (15:7)

 

Źródło: SPR Wisła Płock

Nafciarze zgodnie z planem
Nafciarze zgodnie z planem
Nafciarze zgodnie z planem

Sprawdź co leży u podstaw lęku

Lęk jest produktem naszej świadomości

Zdolność ludzkiego mózgu do wyobrażania sobie przyszłości jest unikatowa.

Weź udział w locie w tunelu aerodynamicznym w Warszawie!

Weź udział w locie w tunelu aerodynamicznym w Warszawie!

 

Zawsze interesowały Cię skoki spadochronowe? Chcesz poczuć się jak ptak podczas lotu? W takim przypadku zapisz się na lot w tunelu aerodynamicznym!

 

Najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów

Najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów

Najbogatszą gminą w Polsce jest Kleszczów w woj. łódzkim, gdzie łączna suma dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca osiągnęła poziom 44 tys. zł - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2018 r.

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Ta największa stała wystawa w Muzeum przedstawia najdawniejsze dzieje ludzkości na ziemiach polskich od początku osadnictwa do początków panowania Bolesława Krzywoustego.