Komplet punktów po trzech meczach

data dodania:
05.11.2019

W spotkaniu 3. kolejki PlusLigi siatkarze Projektu Warszawa pokonali Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:19, 26:24, 20:25, 25:23). MVP rywalizacji wybrany został Bartosz Kwolek.

Po dwóch zwycięstwach - z MKS-em Będzin i BKS Visłą Bydgoszcz - podopieczni Andrei Anastasiego zamierzali zdobyć komplet punktów również w trzecim spotkaniu nowego sezonu z beniaminkiem z Suwałk. Ślepsk w swoim pierwszym meczu w PlusLidze sprawił jednak niemałą niespodziankę, pokonując na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów. Stołeczni rozpoczęli bez zaskoczeń w wyjściowej szóstce - za przyjęcie odpowiadali Kwolek i Tillie, na środku zobaczyliśmy Wronę i Nowakowskiego, w ataku Króla, a na rozegraniu Brizarda.

Mecz rozpoczął się od gry punkt za punkt, a na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze - kontrę skutecznym atakiem z drugiej linii zakończył Kwolek (11:9). Chwilę później pojedynczym blokiem popisał się Tillie i o pierwszą przerwę zmuszony był prosić Andrzej Kowal. Z biegiem czasu siatkarze Projektu stopniowo powiększali przewagę i pewnie zmierzali po zwycięstwo w pierwszej partii. Skuteczna gra w bloku i piekielnie mocne zagrywki pozwoliły wygrać seta 25:19.

Druga partia miała jeszcze bardziej wyrównany przebieg, choć tym razem to goście jako pierwsi próbowali uciekać. Dobre przyjęcie, a co za tym idzie częsta gra środkiem, oraz skuteczne wybloki pozwoliły stołecznym szybko wyrównać stan gry. Losy seta gospodarze próbowali odwracać w ten sam sposób, co w poprzedniej odsłonie, czyli atakami z drugiej linii Bartka Kwolka (16:15 i 19:17). Później w aut zaatakował jednak Tillie, przez co walka toczyła się do samego końca. Wojnę nerwów, również dzięki świetnej grze w obronie Janka Króla, wygrali warszawianie (26:24), którzy prowadzili już 2:0.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęli stołeczni, którzy przy zagrywce Króla odskoczyli na 5:2. Goście szybko jednak wzięli się w garść, popisując się serią pięciu punktów z rzędu i wychodząc na prowadzenie 7:5. Na placu gry zameldował się wtedy Patryk Niemiec, który zastąpił Piotra Nowakowskiego. Gdy wydawało się, że wszystko wróciło do normy, zawodnicy z Suwałk zanotowali kolejną serię, tym razem uciekając na 17:13. Strat tych nie udało się już odrobić, stołeczni przegrali 20:25 i na tablicy wyników widniało 2:1.

Czwarta partia miała bliźniaczo podobny początek do wcześniejszej - szybki odskok warszawskich siatkarzy i natychmiastowe wyrównanie. Później różnicę robił blok podopiecznych Andrei Anastasiego, którzy co rusz uciekali na 2-3 punkty. Przyjezdni nie zamierzali jednak odpuszczać i w połowie seta doprowadzili do stanu 13:13. Remis utrzymywał się przez dłuższy czas, a w końcówce siatkarze Ślepska wyszli nawet na prowadzenie 20:19. W pełnej nerwów końcówce znów lepsi okazali się jednak gracze włoskiego szkoleniowca, którzy wygrali doświadczeniem i skuteczną grą w bloku (25:23). MVP rywalizacji wybrany został przyjmujący Projektu Warszawa, Bartosz Kwolek.

Projekt Warszawa - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:19, 26:24, 20:25, 25:23)
MVP: Bartosz Kwolek

Projekt: Kwolek, Brizard, Wrona, Król, Tillie, Nowakowski, Wojtaszek (L) - Kowalczyk, Niemiec, Grobelny, Kozłowski
Trener: Andrea Anastasi

Ślepsk Malow: Tuaniga, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Rohnka, Sapiński, Filipowicz (L) - Stańczak (L), Szwaradzki, Rudzewicz, Siek, Klinkenberg, Gonciarz
Trener: Andrzej Kowal

Źródło: Projekt Warszawa

Sprawdź co leży u podstaw lęku

Lęk jest produktem naszej świadomości

Zdolność ludzkiego mózgu do wyobrażania sobie przyszłości jest unikatowa.

Prawie 100 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Założenie działalności gospodarczej, utworzenie miejsca pracy, czy bezpłatne usługi szkoleń i doradztwa – to przedsięwzięcia, które można sfinansować dzięki pożyczce z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”.