E-kontrola - bilans stycznia

Data dodania: 
05.02.2020
E-kontrola - bilans stycznia

 

E-kontrola - bilans stycznia

 

Za nami pierwszy miesiąc funkcjonowania e-kontroli. Od 7 do 31 stycznia samochody ZDM skontrolowały ponad 100 tys. pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

 

Pierwszy miesiąc funkcjonowania systemu był dla ZDM kluczowy. Przez ten czas operator chciał wyłapać ewentualne błędy i je wyeliminować. Szczęśliwie dla ZDM styczeń nie przyniósł żadnych problemów, a dwa elektryczne samochody skontrolowały w sumie 102 934 pojazdów. Kontrola oznacza sfotografowanie pojazdu minimum dwa razy. Pozostałe niesparowane zdjęcia zostały automatycznie usunięte.

 

Takie działania przynoszą pierwsze efekty. W porównaniu do stycznia 2019 roku liczba opłat za postój wzrosła o 12 proc. Niestety, wielu kierowców próbuje unikać opłat. System zweryfikował i wystawił 12 196 dokumentów opłaty dodatkowej dla takich kierowców. W tym samym czasie piesze patrole wystawiły 18 043 takiej opłaty. 

 

O dokumenty opłaty dodatkowej nie muszą martwić się osoby, które opłaciły postój, posiadają abonament mieszkańca lub kartę N+. System automatycznie „wyrzuci” jedynie numery rejestracyjne pojazdów, których kierowcy nie zapłacili za parkowanie. Pozostałe numery są automatycznie kasowane.

 

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich

Rany przewlekłe – czy dieta pomaga w ich leczeniu?

Rany przewlekłe – czy dieta pomaga w ich leczeniu?

 

To FAKT! Trudno gojące się rany, takie jak np. odleżyny czy stopa cukrzycowa, mogą wymagać specyficznej zmiany diety, m.in. po to, by organizm produkował więcej kolagenu. O jakie zmiany chodzi? Podpowiadamy - co jeść, a czego unikać.

 

Słoń Ninio z poznańskiego zoo idzie do dentysty

Słoń Ninio z poznańskiego zoo idzie do dentysty

 

Lekarze z Republiki Południowej Afryki muszą sprawdzić, w jakim stanie jest cios słonia Ninio z poznańskiego ogrodu zoologicznego. W poniedziałek Ninio ma przewidziany cały dzień u dentysty. Znaczną część operacji ma zająć usypianie zwierzęcia.

 

Aplikacje mobilne – pasażerowie to lubią

Aplikacje mobilne – pasażerowie to lubią

 

Sprzedaż biletów za pośrednictwem urządzeń mobilnych cieszy się coraz większą popularnością. W pierwszym półroczu tego roku wartość sprzedanych biletów wyniosła aż 20 215 593,10 złotych.