Budownictwo mieszkaniowe w województwie mazowieckim I-III kw. 2019 r.

data dodania: 
24.10.2019
Budownictwo mieszkaniowe w województwie mazowieckim 2019

foto: pixabay.com

 

W okresie trzech kwartałów 2019 r. w województwie mazowieckim oddano do użytkowania 30,2 tys. mieszkań, z czego 50% w Warszawie. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba nowych mieszkań wzrosła w województwie o 5%, natomiast w Warszawie spadła o 10%. 

 

Poza Warszawą najwięcej mieszkań oddano do użytku w powiatach: wołomińskim (1789) i piaseczyńskim (1687). Natomiast najmniej lokali powstało w powiatach: żuromińskim (28) i lipskim (44). 

 

W okresie dziewięciu miesięcy 2019 r. najwięcej było mieszkań wybudowanych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem: w województwie mazowieckim ich udział w ogólnej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania wyniósł 75%, a w Warszawie 95%. Mieszkań oddanych do użytkowania przez inwestorów indywidualnych w województwie było 23%, a w stolicy 3%.

 

Liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym zmniejszyła się w województwie o 4% (w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku), zaś w Warszawie o 9%. Zmniejszyła się również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto — w województwie o 10%, w Warszawie o 12%. 

 

Źródło: Urząd Statystyczny w Warszawie

Gorączka może być potrzebna

Gorączka może być potrzebna

Podwyższona temperatura ciała przyspiesza odpowiedź naszego organizmu na infekcje, rany i guzy.  Co ciekawe, im wyższa gorączka, tym naturalny system ochrony działa lepiej. Oczywiście w granicach dopuszczalnej normy.

PKP Intercity zainwestowało ponad 1 mld zł w kolejne nowoczesne pociągi FLIRT

PKP Intercity zainwestowało ponad 1 mld zł w kolejne nowoczesne pociągi FLIRT

 

12 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych typu FLIRT zostanie wyprodukowanych dla PKP Intercity przez Stadler Polska. Umowę w tej sprawie podpisali 21 sierpnia w Siedlcach przedstawiciele obu firm.

 

Episkopat apeluje do rodziców o czujność

Episkopat apeluje do rodziców o czujność

 

"Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów" – napisał bp Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.