Co zabrać na narty? Bez tych rzeczy się nie wybieraj

data dodania: 
07.10.2019
Co zabrać na narty? Bez tych rzeczy się nie wybieraj

 

Co zabrać na narty?

Bez tych rzeczy się nie wybieraj

 

Nie ma lepszego sposobu na urlop zimą niż wyjazd na narty! Oczywiście pod warunkiem, że nie zapomnisz zabrać ze sobą paru absolutnie niezbędnych elementów. Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z narciarstwem, czy jesteś już pasjonatem tego sportu, nigdy nie powinieneś wyruszać bez tych rzeczy. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a przekonasz się, jakie są podstawy udanego wypadu na narty.
 
  • Narty

To kluczowy element. Nie wolno jednak myśleć, że wystarczą dowolne narty. Wybieranie nart tylko ze względu na ładny wygląd (lub przeciwnie – pierwszych lepszych rozklekotanych z wypożyczalni) to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących narciarzy. Wygodne buty do nart w naszym rozmiarze są ważne, ale to nie wszystko – również same narty muszą być dopasowane do wzrostu użytkownika. Poza tym powinieneś dobrać rodzaj nart w zależności od celu twojego wyjazdu, a dla dziecka wybrać narty dziecięce lub młodzieżowe. Pamiętając o tym, zadbasz o komfort i bezpieczeństwo swoje oraz towarzyszących ci osób.

 

  • Sprzęt narciarski

Na nartach i butach lista koniecznego narciarskiego sprzętu się nie kończy. Obowiązkowe są także oczywiście kije oraz gogle i kask – dopasowane do kształtu i wielkości głowy. Jeśli poświęcisz więcej czasu przed wyjazdem na dobranie odpowiednich dla siebie, nie będziesz tracić czasu na stoku na ciągłe poprawianie zsuwającego się kasku czy ograniczających widoczność gogli.

 

  • Odzież narciarska

Wielu hobbystycznych narciarzy lekceważy dobór odpowiedniej odzieży, zapominając, że od niej zależy komfort narciarskiego wypoczynku. Mamy nadzieję, że ty nie prezentujesz takiej opinii i jesteś świadomy tego, że zjazd w zwykłej zimowej kurtce to co innego niż szusowanie w narciarskim ubraniu, a z wypadu na narty niekoniecznie musisz zawsze wracać przeziębiony. Narciarska odzież: kurtka, spodnie, rękawice, skarpety, kominiarka, czapka, a pod spód koszulka termiczna zapewni ci najlepszą ochronę przed zimnem, wiatrem i deszczem, a jednocześnie nie będzie krępować twoich ruchów. Omówmy to na przykładzie: kurtki narciarskie męskie różnią się od zwykłych męskich kurtek przede wszystkim nowoczesnymi materiałami (np. Texapore), dzięki którym nie tylko nie zmokniesz ani nie zmarzniesz, ale także nie przegrzejesz się ani nie przepocisz. Ich wypełnienia – puchowe lub syntetyczne – są jednocześnie lekkie i ciepłe. Często mają też elastyczne wstawki, przeważnie również wygodne kieszenie, które są w sam raz, by schować potrzebne drobiazgi, dokumenty czy pieniądze. Te najlepsze kurtki mają także wbudowane chipy, które pomagają namierzyć zagubionego narciarza w razie akcji ratowniczej. Zainwestuj w dobrą odzież narciarską raz, a posłuży Ci na narty, na snowboard i do innych sportów zimowych!

 

  • Paczka przyjaciół, grono rodziny

Być może jesteś indywidualistą, który w zjazdach narciarskich upatruje szansę na wyciszenie i szlifowanie coraz lepszych wyników. To super! Ale przekonaj się, że nie ma nic lepszego niż realizowanie swojej pasji w gronie bliskich ci osób. Zapewniamy cię, że na nartach dowiesz się o nich wiele nowych rzeczy. Przede wszystkim jednak będziesz mieć więcej motywacji i wasz wyjazd zostanie ubogacony o wspólne wspomnienia.

 

  • Wolna głowa

Życie pokazuje, że zagadnienia związane z pracą czy stresującym zaliczeniem potrafią zepsuć wyjazd bardziej niż nawet najgorsza pogoda. Pewnie przekonałeś się o tym nieraz. Dlatego zadbaj o to, by wszystkie zawodowe sprawy i inne problemy zostawić w domu. Postaraj się rozwiązać je odpowiednio wcześnie, tak by mieć wolny umysł, a jeśli nie dasz rady zakończyć tych spraw przed wypoczynkiem, zdecyduj, że wrócisz do nich myślami dopiero po powrocie. Szusując na nartach, i tak ich nie rozwiążesz, a co najwyżej zepsujesz sobie wyjazd. Jeśli jednak dasz sobie prawo do odpoczynku, do pracy powrócisz ze zregenerowanym i świeżym umysłem, dużo bardziej zdolnym do znajdowania kreatywnych rozwiązań. Jeśli zadbasz o każdy szczegół z naszej listy, a nie będziesz mieć powodów do obaw i twój wyjazd na narty będzie czystą przyjemnością!

 

Źródło: e-horyzont.pl
Artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Sprawdź co leży u podstaw lęku

Lęk jest produktem naszej świadomości

Zdolność ludzkiego mózgu do wyobrażania sobie przyszłości jest unikatowa.

Niższy PIT - 17% - od 1 października 2019 r.

Niższy PIT - 17% - od 1 października 2019 r.

Obniżenie PIT z 18 na 17 proc., z którego skorzysta ponad 25 milionów Polaków, to jedno z najistotniejszych ułatwień w podatku dochodowym od wielu lat.

Mamy wreszcie mieszkanie.

Mamy wreszcie mieszkanie.

 

- Dostaliśmy nowe życie. Kto ma gdzie mieszkać ten tego nie zrozumie. Dla nas to jak główna wygrana na loterii. A wszystko dzięki aniołowi stróżowi w mundurze straży miejskiej. – mówi Marina Sawicka, która przez kilkanaście lat tułała się wraz z mężem po pustostanach jak wielu innych bezdomnych.

 

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Ta największa stała wystawa w Muzeum przedstawia najdawniejsze dzieje ludzkości na ziemiach polskich od początku osadnictwa do początków panowania Bolesława Krzywoustego.