Rekordowe tempo wzrostu Pekao Faktoring

Rekordowe tempo wzrostu Pekao Faktoring

foto: pixabay.com

 

Rekordowe tempo wzrostu Pekao Faktoring

 

Obroty Pekao Faktoring za pierwsze półrocze 2019 r. wzrosły o 131 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego i przekroczyły 19 mld zł. Pekao Faktoring odnotowuje w br. rekordowe wyniki. To kolejny - po 2018 roku - dobry okres dla spółki.

 

Pekao Faktoring nadal rozwija się znacznie szybciej niż rynek faktoringowy w Polsce, który wzrósł w tym okresie o 31 proc, realizując obroty na poziomie 132 mld zł. Spółka utrzymuje drugie miejsce na rynku, zwiększając swój udział do 14,5 proc. W poprzednim roku firma skupiła wierzytelności o wartości 28 mld zł - o 86 proc. więcej niż w 2017 roku - i rosła w tempie trzykrotnie szybszym niż rynek faktoringowy w Polsce, który według danych Polskiego Związku Faktorów przyrósł o 27 proc.

 

„Usługi oferowane przez Pekao Faktoring są uzupełnieniem oferty Banku Pekao S.A., po które coraz częściej sięgają nasi doradcy. Finansowanie w postaci faktoringu nie wymaga ‘twardych’ zabezpieczeń i często jest najprostszym rozwiązaniem w przypadku niewystarczającej zdolności kredytowej klienta. Faktoring można zaproponować więc podmiotom o słabszej kondycji finansowej, które posiadają zdywersyfikowany portfel odbiorców, ponieważ to kontrahenci są źródłem spłaty udzielonego finansowania w postaci faktoringu. Dodatkowo, w przypadku zastosowania faktoringu pełnego, ryzyko kredytowe transakcji jest przenoszone na ubezpieczyciela” – wyjaśnia Dariusz Jamroży, dyrektor sprzedaży Pekao Faktoring.

 

Największą popularnością wśród klientów spółki cieszy się faktoring pełny, który stanowi 70 proc. portfela Pekao Faktoring. Duże zainteresowanie tym produktem wynika także z coraz większej potrzeby przedsiębiorców, aby połączyć finansowanie działalności bieżącej z zabezpieczeniem się przed ryzykiem braku zapłaty odbiorców za dostarczone towary czy usługi. Takie korzyści otrzymują właśnie w ramach usługi faktoringu pełnego. Finansowanie w tej postaci doceniane jest także przez klientów, którym zależy na poprawie struktury bilansu poprzez ograniczenie zobowiązań finansowych, oraz na poprawie wskaźników zadłużenia i płynności.

 

„Mimo, że finansujemy klientów o słabszej kondycji finansowej, ponad dwudziestoletnie doświadczenie Pekao Faktoring pokazuje, że spółka skutecznie potrafi zarządzać ryzykiem kredytowym, co przekłada się z kolei na utrzymanie bardzo niskiej szkodowości obsługiwanego portfela klientów. Znikome odpisy na należności zagrożone pozwalają utrzymać wskaźnik NPL (wskaźnik kredytów niepracujących - red.) na bardzo niskim poziomie, czyli 0,06 proc.” – dodaje Dariusz Jamroży.

 

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP / www.kurier.pap.pl

 

 

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Kilkaset neandertalskich narzędzi odkryto w jaskini na zamku w Olsztynie

Kilkaset neandertalskich narzędzi odkryto w jaskini na zamku w Olsztynie

Kilkaset krzemiennych narzędzi wykonanych przez neandertalczyków ok. 40 tys. lat temu odkryli archeolodzy w czasie wykopalisk w jaskini położonej na terenie zamku w Olsztynie (woj. śląskie) w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Pradzieje Ziem Polskich - wystawa w Państwowym Muzeum Archeologicznym

Ta największa stała wystawa w Muzeum przedstawia najdawniejsze dzieje ludzkości na ziemiach polskich od początku osadnictwa do początków panowania Bolesława Krzywoustego.